Південий апетит: Крим оцінив свої потреби майже в трильйон рублів


Південий апетит: Крим оцінив свої потреби майже в трильйон рублів

Загальний обсяг потреб на реалізацію заходів федеральної цільової програми соціально-економічного розвитку Кримського федерального округу до 2020 року станом на 24 червня досягає 825,2 млрд руб. Про це заявив виконуючий обов’язки глави самопроголошеної Республіки Крим Сергій Аксьонов, пише Кримінформ.

За його словами, з федерального бюджету програма буде профінансована в обсязі 695,2 млрд руб.

Видання відзначає, що апетити Криму виявилися меншими, ніж розрахував Мінрегіон РФ. За даними газети “Ведомости”, в останній версії проекту програми розвитку Кримського федерального округу до 2020 року Мінрегіон пропонував витратити на розвиток Криму до 1,15 трлн рублів, з них 1,1 трлн – з федерального бюджету.

Головні цілі, пише Мінрегіон, – зняти інфраструктурні обмеження, вирішити земельні питання і підвищити якість життя. Інфраструктура Криму зношена, констатує відомство, це “один з найбільш водонедостатніх регіонів Європи”, власна енергосистема забезпечує регіон лише на 17%, рівень газифікації – 46% при середньоросійському 65%. Дещо розвинений транспортно-дорожній комплекс, йдеться в документі, але він вимагає реконструкції, промисловий комплекс потребує модернізації, літній туризм необхідно перетворити на всесезонний.

Мінрегіон пропонує три сценарії: інерційний, оптимістичний та інноваційний.

Дешевий сценарій – інерційний (всього 324,3 млрд рублів). Він вирішує лише основні соціальні й інфраструктурні проблеми. Другий – оптимістичний (1,06 трлн рублів) – знімає інфраструктурні обмеження. І третій – інноваційний сценарій коштує 1,15 трлн рублів. Він дозволить вирішити соціальні проблеми і підтримати реальний сектор.

Уряд доручив підготувати проект до 1 липня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua