Росіяни віддали перевагу Анапі замість Криму та Європи


Росіяни віддали перевагу Анапі замість Криму та Європи

Кількість бажаючих відпочити на курортах Краснодарського краю зростає рекордними темпами. Середній приріст кількості туристів, що прибувають до Сочі, в Асоціації туроператорів Росії (АТОР) оцінили в 20%, в Анапу, Геленджик і Туапсе – приблизно в 10%. Попит збільшився так швидко, що помітно перевищив пропозицію, в результаті чого готелі Анапи навіть виявилися перевантаженими, мають місце випадки овербукінга і незаселення туристів.

“Такого завантаження, як зараз, не було ніколи”, – визнав віце-президент АТОР Ілля Уманський.

Сплеск популярності Анапи Уманський пояснив тим, що дістатися сюди багато простіше, ніж до Криму. “На сьогодні в Криму здравниці заповнені лише на 30%. За підсумками року падіння завантаження засобів розміщення становитиме 50% порівняно з минулим роком”, – констатував Уманський.

Судячи з онлайн-табло, аеропорт Сімферополя сьогодні має прийняти близько 50 рейсів. За даними Росавіації, від початку червня російські авіакомпанії перевезли до Сімферополя і назад близько 210 тис. пасажирів, що в 2,6 рази більше, ніж за весь червень 2013 р. Однак для перевезення всіх бажаючих можливостей авіатранспорту недостатньо, а їхати поїздом через Україну, де вже почали підривати залізничні колії, готові далеко не всі.

“Раніше 80% їхали до Криму потягами та автомобілями через Україну. Шлях, який запропонований за єдиним квитком, минаючи Україну, довгий. Там організовано все непогано: людей зустрічають, одразу на пором везуть, розвозять по курортах, але забирає він дуже багато часу. Люди з дітьми можуть засумніватися, чи їхати, бо дуже багато різних пересадок. Обіцяні дешеві літаки з’являються, але вони миттєво розходяться, тому що на них чекають і їх зовсім небагато. А коли вартість квитка від 15 тис. на людину, особливо якщо на море їде сім’я, дорога коштує кругленьку суму. До Туреччини за 15 тис. руб. можна повний пакет купити – з перельотом, “все включено” – сів у своєму місті і прилетів до Туреччини”, – пояснила РБК прес-секретар Російського союзу туріндустрії (РСТ) Ірина Тюріна.

Попит на Туреччину у росіян зростає. За січень-березень 2014 р. в цій країні побували понад 113 тис. російських туристів, що на 6% більше, ніж за I квартал попереднього року. Крим же продовжує зазнавати труднощів із залученням відпочиваючих.

Через транспортні проблеми обсяг продажів путівок на кримські курорти, за даними РСТ, цього року знизилися на 40-60%. У результаті росіяни, які не потрапили в Коктебель і Ялту і не бажають їхати до Антальї або Сіде, переключилися на Анапу, Геленджик і Сочі.

Поки що в Сочі заповнюються, в основному, старі готелі, санаторії та будинки відпочинку. У той час як готелі, побудовані до Олімпійських ігор, зазнають проблем. “Підготовка нових готелів до курортного сезону виявилася слабкою, оскільки вони були орієнтовані на проведення Олімпіади”, – зазначив Уманський.

У АТОР пояснюють, що нові сочинські готелі вже почали кампанію із залучення туристів, знизили ціни і ввели пропозиції класу all inclusive (“все включено”). Однак, на думку експертів, правильні по суті дії неабияк запізнилися. “Ймовірно, якоюсь мірою акції можуть спрацювати. Але думаю, що цей сезон для них вже не можна буде назвати успішним. Вся робота почалася занадто пізно”, – пояснив Уманський. А от Ірина Тюріна впевнена, що Сочі потрібна окрема рекламна кампанія як нового курорту.

“Зараз є рекламна кампанія “Якщо є на світі рай, то це Краснодарський край”. Але по-перше, замість слова “Краснодарський” можна підставити будь-яку назву – навіть Красноярський. По-друге, більшість росіян не асоціюють Сочі з Краснодарським краєм, вони не знають, що Сочі знаходиться в Краснодарському краї”, – зазначає прес-секретар РСТ.

На відпочинок за кордон і, в першу чергу, до Європи росіяни стали їздити рідше. Головним чином через те, що євро, який виріс у ціні, зробив путівки відчутно дорожчими, але почасти через острах санкцій, про суть яких багато росіян мають занадто туманне уявлення.

“Дуже багато туристів слово “санкції” взяли на свій особистий рахунок і вважають, що у них можуть бути проблеми з отриманням віз. Зниження попиту на популярні середземноморські напрямки становить мінімум 18-25%”, – зазначила виконавчий директор АТОР Майя Ломідзе.

За даними Федерального агентства з туризму (Ростуризм), у січні-березні 2014 р. за кордон виїхали 3,18 млн російських туристів, що на 4% менше, ніж у I кварталі 2013 р., при цьому найбільш популярним напрямком знову став Єгипет – там побувало більш ніж 542 тис. туристів з Росії. Це, однак, на 6% менше, ніж у січні-березні 2013 р.

Найкращий результат із залучення росіян показала Литва. У першому кварталі 2014 р. кількість російських туристів у цій країні збільшилося (порівняно з початком 2013р.) більш ніж в 20 разів – з менш ніж двох тис. до 40,5 тис. Але це, швидше, статистичний казус – загальна кількість росіян, що побували на початку 2014р. в Литві навіть скоротилася. Мабуть, туристами офіційно визнали частину людей, які фактично були ними й раніше, але їздили до Вільнюса “дикунами” і статистикою не враховувалися.

А ось на Шрі-Ланку російські туристи, дійсно, стали їздити набагато частіше. У січні-березні 2014р. загальна кількість росіян, що побували на цьому острові в Індійському океані, зросла більш ніж втричі – з 3,3 тис. до 10,7 тис., з яких майже 10,5 тис. осіб офіційно вважаються туристами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua