США стануть найбільшим експортером нафтопродуктів у світі - до кінця десятиліття — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США стануть найбільшим експортером нафтопродуктів у світі - до кінця десятиліття

Світ
544
До кінця десятиліття США можуть стати найбільшою нафтовидобувною країною в світі, йдеться в новій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
США активно розвивають сланцевий видобуток, що вже призвело до серйозних змін в нафтовій галузі країни. Саме завдяки цьому в осяжному майбутньому американці можуть стати найбільшою нафтовидобувною державою.
У доповіді МЕА також наголошується, що в багатьох інших країнах різного роду обмеження на технології гідравлічного розриву, що дозволяють видобувати нафту з важкодоступних родовищ, серйозно уповільнюють розвиток сланцевої видобутку.
Втім, Міжнародне енергетичне агентство також відзначило, що ситуація змінюється досить стрімко, і ось вже в Росії і країнах Латинської Америки трохи інакше дивляться на застосування нетрадиційних способів видобутку “чорного золота”.
МЕА очікує, що до 2019 р. видобуток сланцевої нафти в США становитиме близько 5 млн барелів на день, а видобуток із сланцевих порід поза США до того моменту становитиме всього 650 тис. барелів на день.
Видно, що порівняно з США обсяги сланцевої видобутку в світі виглядають лише краплею в морі.
Варто відзначити, що на США припадає близько 15% світових запасів сланцевої нафти в світі, проте в МЕА впевнені, що цього буде достатньо, щоб вже до 2020 р. на американців припадало близько 20% від загальної світової пропозиції нафтопродуктів.
Країни ж, які довгий час були лідерами на нафтовому ринку, в майбутньому здадуть свої позиції з причини політичної нестабільності та нестачі інвестицій. Ймовірно, в політичній нестабільності якусь роль можуть відіграти й США, вони це добре вміють.
“Країни ОПЕК зберігають домінуюче становище на ринку нафти, але нарощувати видобуток їм стає все складніше”, – заявила виконавчий директор МЕА Марія ван дер Хувен.
Не обійшли стороною у Міжнародному енергетичному агентстві і ситуацію в Іраку, яка в останні дні є основною подією для нафтового ринку.
За даними агентства, на Ірак у найближчі 5 років припадатиме близько 60% від загального світового зростання видобутку нафти. З іншого боку, в МЕА відзначають, що навіть без урахування заворушень, які охопили країну, нафтова інфраструктура вкрай нерозвинена, що в кінцевому рахунку буде позначатися на обсягах видобутку.
З приводу інфраструктури момент спірний. В Іраку широко представлені компанії з США, Китаю, Росії та інших країн, які, працюючи там, здійснюють масштабні інвестиції. Ймовірно, ці гроші багато в чому будуть сприяти розвитку цієї самої інфраструктури, в усякому разі це виглядає логічно.
Так чи інакше, в планах Багдада довести видобуток нафти до кінця десятиліття до 9 млн барелів на день, але в МЕА такі амбітні плани не поділяють і очікують, що до 2020 р. Ірак зможе видобувати не більше ніж 5 млн барелів на день.
Резюмуючи доповідь МЕА, можна припустити, що США дійсно зможуть стати найбільшим експортером нафтопродуктів, за тієї умови, що збережуть або збільшать темпи видобутку своєї нафти і всіляко продовжуватимуть дестабілізувати ситуацію в тих країнах, які на сьогодні є “законодавцями мод” на нафтовому ринку.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас