Частка долара в золотовалютних резервах НБУ відновилася - і досягла 25,27%


Частка долара в золотовалютних резервах НБУ відновилася - і досягла 25,27%

Фінансова допомога, що надійшла зовні, допомогла відновити частку долара США в золотовалютних резервах НБУ до 25,27% після її зниження до 4,49% у квітні. Таку думку висловив Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Дійсно, в квітні більшу частину золотовалютних резервів уже становили інші валюти (євро, австралійський долар, швейцарський франк, британський фунт) і золото, оскільки регулятор активно продавав долари для погашення зовнішньої заборгованості. На інші активи (за винятком долара) припадало 95,51% ЗВР. На думку експерта, за підсумками травня структура резервів значно змінилася: долари США – 25,27%, євро – 44,34%, австралійські долари – 10,49%, швейцарські франки – 8,65%, британський фунт – 2,71%, золото – 8,54%.

«До кінця року Україна може отримати ще три кредити МВФ на суму 1,4 млрд. доларів кожен. Плюс очікується надходження ще близько 5 млрд. доларів з боку інших МФКО. Тим не менш, велика частина цих грошей піде на погашення зовнішньої державної заборгованості, в тому числі, перед МВФ, за єврооблігаціями, за валютними ОВДП і за газ. А до кінця року обсяг золотовалютних резервів може становити близько 18 млрд. доларів, що близько до поточної позначки», – відзначає Микола Івченко.

Золотовалютні резерви НБУ в травні збільшилися на 3,673 млрд. доларів до 17,8988 млрд. доларів. Це відбулося за рахунок отримання першого кредитного траншу від МВФ на суму 3,19 млрд. доларів і першого з січня залучення валюти за рахунок продажів валютних ОВДП на суму 254,73 млн. доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua