Рішення ЄЦБ призвело до нового падіння курсу євро на Московській біржі


Рішення ЄЦБ призвело до нового падіння курсу євро на Московській біржі

Курс євро під час торгів на Московській біржі різко пішов вниз, впавши більш ніж на 50 копійок і вперше за останній тиждень опустившись нижче психологічно важливої ​​позначки 47 руб.

Станом на 17:00 мск курс євро розрахунками tomorrow становив 47,13 руб./євро, що на 46,5 коп. нижче рівня закриття попереднього торгового дня. Мінімальні угоди по євро відбуваються на рівні 46,977 руб./євро, максимальні – 47,61 руб./євро.

Раніше сьогодні ЦБ РФ знизив офіційний курс євро до рубля, встановивши його з 6 червня 2014р. на позначці 47,4908 руб, що на 33,45 коп. нижче попереднього показника.

Експерти пов’язують падіння євро з рішенням Європейського центрального банку (ЄЦБ) знизити облікову ставку з 0,25% до 0,15% річних. Це найнижчий її рівень за всю історію ЄЦБ.

Одночасно з цим ставку ЄЦБ із залучення коштів у депозити вирішено знизити з 11 червня 2014р . на 10 базисних пунктів, вперше в історії встановивши на негативному рівні мінус 0,10% річних.

Йдеться про відсоток, під який банки розміщують вільні резерви на рахунках ЄЦБ строком на добу. Сьогоднішнє рішення ЄЦБ фактично означає, що відтепер банки будуть платити за розміщення своїх коштів у центробанку. Іншими словами, це штраф за непрацюючу ліквідність, або податок на гроші, що лежать мертвим вантажем.

Знижуючи ставки, ЄЦБ прагне підштовхнути банки до більш активного кредитування і збільшити оборотність грошей в єврозоні, щоб запобігти загрозі дефляції зразка Японії 90-х. У I кварталі економіка єврозони зросла всього лише на 0,2%, а річний рівень інфляції опустився в травні до 0,5% – набагато нижче цільового орієнтиру ЄЦБ у 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua