Демократія на новий лад: кримчан позбавлять можливості обирати мерів міст та депутатів райрад


Демократія на новий лад: кримчан позбавлять можливості обирати мерів міст та депутатів райрад

Про це заявив заступник Голови Державної Ради Республіки Крим Костянтин Бахарєв, повідомляє прес-служба парламенту.

«У першому читанні схвалені проекти законів, якими встановлюються межі і статус муніципальних утворень в Республіці Крим, визначаються структура органів місцевого самоврядування, чисельність депутатського складу в міських і сільських радах. Тут дійсно багато нововведень. Наприклад, відмова від прямих виборів мерів міст», – сказав Бахарєв.

За його словами, замість цього пропонується система, що не перший рік працює в Росії – коли керівник міської адміністрації приймається на роботу за контрактом конкурсною комісією, яка формується місцевими депутатами за участю голови регіону.

Як зазначив Бахарєв, не буде також прямих виборів депутатів районних рад – до них будуть входити голови поселень, що входять до складу району, і депутати місцевих рад за нормою представництва, яка залежить від чисельності населення. Крім того, значно скоротиться кількість депутатів у міських радах: у Сімферополі з 76 до 38, в Євпаторії і Керчі з 50 до 28 і так далі.

«Ми вирішуємо і проблему так званих «муніципальних матрьошок»: наприклад, територія Великої Ялти отримає статус міського округу, де єдиним органом самоврядування буде Ялтинська міська рада, а в курортних селищах замість селищних рад будуть підрозділи міської адміністрації», – сказав він.

Зазнає змін і система місцевих виборів: депутати селищних рад обиратимуться за мажоритарною системою, міських – за змішаною в пропорції п’ятдесят на п’ятдесят.

«Вважаємо, що ці нововведення сприятимуть оптимізації системи державного управління в Криму, в тому числі, скороченню чиновницького апарату», – заявив він.

Бахарєв зазначив, що в другому читанні ці проекти законів будуть розглянуті на найближчому пленарному засіданні кримського парламенту, яке заплановане на 4 червня.

Як повідомляли «Коментарі», днями Президент РФ Володимир Путін підписав закон про перенесення з 2015 на вересень 2014 року виборів до закзборів Криму і Севастополя, а також про скорочення терміну ходіння гривні на території Криму до 1 червня 2014 року.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим за результатами так званого референдуму, на якому, за даними самопроголошеної кримської влади, нібито проголосувало майже 97% жителів півострова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua