Коли мільярди йдуть крізь пальці: статки Ахметова через кризу на Південному Сході країни скоротилися на $4 млрд


Коли мільярди йдуть крізь пальці: статки Ахметова через кризу на Південному Сході країни скоротилися на $4 млрд

Сукупний статок першої сотні найбагатших людей України за останній рік зменшився на 13 млрд доларів до 42 млрд доларів. Таку оцінку надає видання “Форбс-Україна”, що публікує черговий рейтинг.

За даними видання, Рінат Ахметов втратив з квітня минулого року 4,2 млрд доларів, і тепер його багатство оцінюється в 11,2 млрд доларів.

“Причин декілька. Несприятлива ситуація на зовнішніх ринках – мінімальні ціни, падаючий попит і, як наслідок, зниження галузевих мультиплікаторів, за якими оцінюються компанії. Але головна – внутрішня політична криза, яка істотно загострила економічну. Невизначений статус кримських активів, а тепер і південно-східних. У зоні конфлікту перебувають найбільші промислові підприємства країни, що забезпечують 15,7% ВВП”, – зазначає видання.

Загалом, за оцінкою видання, понад $13 млрд втратили за рік найбагатші українці. Сукупний статок першої сотні зменшився до $42 млрд.
Найбільше постраждав банківський сектор. Події в країні спровокували відтік депозитів у Криму, Харкові, Луганську, Донецьку. А різка девальвація гривні ще сильніше погіршила становище.
«Лише з короткої валютної позиції це призвело до збитків у банківському секторі у 10 млрд гривень», – говорить керівник аналітик Вадим Янковський.
Бізнесмени, чия діяльність зараз опинилася під пильною увагою Заходу і нової влади, залишилися у рейтингу видання. Зокрема, Дмитро Фірташ, Юрій Іванющенко, брати Клюєви і Олександр Янукович. Тиск на них зростає – заведені кримінальні справи, арештовані рахунки, але активи поки знаходяться в їхній власності. Під час оцінки бізнесу цих учасників рейтингу враховувалися лише незаперечні активи і були застосовані максимальні дисконти. У результаті «вартість» кожного значно знизилася. За винятком Іванющенка, підмогою для якого виявився «Азовзагальмаш».

Віктор Пінчук зберіг друге місце з показником 3 млрд доларів (роком раніше – 3,8 млрд доларів).

Статок Ігоря Коломойського оцінюється у 1,8 млрд доларів (четверте місце), Петра Порошенка – 1,3 млрд доларів (шосте місце).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua