Туристичні засіки Криму


Туристичні засіки Криму

Нова влада Криму вирішила ввести податок на здавання нерухомості в оренду. Власники житла обіцяють підвищити ціни на 5-7%. Але це не призведе до відтоку відпочиваючих: росіян більше бентежать проблеми з транспортом, а не дорожнеча курорту.

Кримчан, які непогано заробляють на здаванні свого житла в оренду відпочиваючим, просять поділитися доходами. Одними з перших на півострові податок на нерухомість ввели в Ялті. Його розмір залежить від місця розташування будинку та розміру апартаментів.

Базова ставка податку для житла площею до 50 кв. м становить 12 руб., а для апартаментів більшої площі – 20 руб. за 1 кв. м на місяць.

До ставок застосовуються додаткові коефіцієнти. Директор департаменту економічної політики Олена Никитенко зазначає, що у найпопулярнішій у туристів прибережній зоні коефіцієнт становить 2,5, у прилеглих районах – 2, а у всіх інших мікрорайонах міста – 1,5. Інакше кажучи, при здаванні квартири площею понад 50 кв. м біля набережної Ялти її власнику доведеться платити податок розміром 40 руб. за 1 кв. м на місяць. Нікітенко каже, що підвищені коефіцієнти будуть діяти з 1 липня по 30 вересня. В інший період за здавання нерухомості в оренду податок буде розраховуватися лише виходячи з базових ставок.

До 15 червня затвердити розміри податку повинна і влада інших кримських міст. Про це сказано в постанові Державної ради Республіки Крим.

За словами заступника міністра туризму і курортів Криму Ольги Бурової, постановою були встановлені лише базові ставки, а кожен населений пункт може самостійно встановлювати підвищувальні коефіцієнти.

«Максимально можливий коефіцієнт – п’ять», – говорить вона. Нові податки поширюються лише на ті апартаменти, які розраховані менш ніж на 30 ліжко-місць. Щоб сплатити податок, потрібно буде придбати в податковій адміністрації спеціальний патент. У разі порушення вимог законодавства передбачено штраф у розмірі п’ятикратної вартості патенту.

Перша спроба

Власники нерухомості в Криму в попередні роки не платили такі податки. За українським законодавством, вони повинні були стягувати з відпочиваючих 1% від вартості оренди квартири або готелю. Ці гроші повинні були поповнювати міську казну. Але власники апартаментів в приватному секторі, як правило, ігнорували вимоги українського законодавства. Туристичний збір перераховували в основному великі готелі та пансіонати. За даними міністерства туризму і курортів Криму, минулого року від туристичного збору виручили 46,7 млн ​​руб.

Цього року податкові надходження повинні бути вищі: тільки від продажу патентів скарбниця розраховує отримати близько 45 млн руб. Ще 30 млн руб. буде отримано від туристичного збору, який, як і минулого року, будуть сплачувати туристи великих готелів і здравниць.

Збільшення податкового навантаження частково пов’язане і з проблемами зі збором податків. Півострів, який і в кращі роки був дотаційним регіоном України, зараз ставить своєрідний рекорд зі збору коштів до скарбниці. За офіційною заявою міністра фінансів Криму Володимира Левандовського, зараз до казни надійшло лише 5-7% необхідних для життя півострова коштів. Тому на сьогодні близько 95% бюджету Криму надходить з Росії. Кримська влада хоче половину коштів заробляти самостійно. Але зробити це за рахунок туризму буде складно, оскільки від цієї діяльності скарбниця отримує менш ніж 10% сумарних надходжень.

Життя півострова залежить від виробничих підприємств, в першу чергу від Кримського содового заводу і «Кримського титану», які належать олігарху Дмитру Фірташу.

Житло подорожчає

Власники кримської нерухомості не мають наміру нести збитки: всі нові витрати вони планують перекласти на плечі орендарів. «Оренда житла однозначно зросте в ціні», – прогнозує директор агентства «Нерухомість Криму» Ігор Захарченко. На скільки виростуть ціни, ріелтори поки що не знають, оскільки не всі кримські міста ще встановили податок на нерухомість.

Але за словами фахівців з нерухомості, ціни на знімання апартаментів збільшаться як мінімум на 5-7%.

Наприклад, зараз орендувати однокімнатну квартиру в Ялті можна за 850 руб., в Алушті – за 550 руб., в Алупці та Севастополі – за 700 руб. на добу. Причому власників житла не особливо лякає той факт, що туристичний потік на півострів скорочується. За даними міністерства туризму і курортів Криму, за перші десять днів травневих свят на курорти приїхало близько 100 тис., тоді як за аналогічний період минулого року – 150 тис. осіб.

Незважаючи на це, в міністерстві розраховують привернути цього року до Криму близько 6 млн відпочиваючих – стільки ж, як і минулого року. Але оптимістичним прогнозами чиновників, очевидно, не судилося збутися. На думку президента Асоціації туроператорів Криму і Севастополя Бориса Зелінського, цього року півострів відвідає близько 2,5 млн осіб. Найбільш песимістичний прогноз дав екс-міністр туризму і курортів Криму Олександр Лієв, на думку якого до Криму цього року приїде не більше 1 млн відпочиваючих.

Скорочення кількості туристів не пов’язано з цінами на відпочинок, вважає Ігор Захарченко.

На його думку, українці не їдуть через складну політичну ситуацію в країні, а росіяни – через труднощі з логістикою.

Відповідно до українського закону про окуповані території, росіяни можуть потрапити до Криму з материкової України тільки за наявності спеціальних дозволів. Порядок їх оформлення ще не розроблений кабінетом міністрів України. Потужності керченської переправи обмежені, як і кількість рейсів на півострів з декількох регіонів Росії.

Олег Сірих

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua