Україна підвищила ціну на воду для Криму в 50 разів - заявила місцева влада


Україна підвищила ціну на воду для Криму в 50 разів - заявила місцева влада

Влада України пропонує Криму купувати воду за ціною, що в 50 разів перевищує раніше встановлену. Про це повідомляє голова Держради Криму Володимир Константинов. Якщо раніше вода обходилася Криму в шість копійок за кубометр, то тепер ціна становитиме три гривні за «куб».

За словами Константинова, збільшена ціна потребує додаткового виділення з бюджету 400 мільйонів гривень на рік. Через це влада півострова сподівається знайти альтернативу. «Вона у нас є, це економія. Зараз втрати поливної води становлять близько 59%. Якщо вирішимо цю проблему, то виходимо на баланс», – припустив Константинов.

Минулого тижня офіційна влада Києва заявила, що борг Криму за постачання води каналом становить близько 1,7 мільйона гривень.

Україна припинила подачу води на півострів через Північно-Кримський канал 26 квітня. У відповідь на це Росія запропонувала Україні підписати договір про авансову оплату води. За оцінками Міністерства сільського господарства РФ, через перебої з водою на півострові може постраждати до 120 тисяч гектарів зрошуваних земель, а збиток від цього становити до п’яти мільярдів рублів.

На сьогодні Північно-Кримський канал забезпечує потреби півострова в прісній воді на 85%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua