В ЄС хвилюються через скуповування Росією нафтопереробки в Європі - "Лукойлу" належать заводи в Італії, Нідерландах та Румунії


В ЄС хвилюються через скуповування Росією нафтопереробки в Європі - "Лукойлу" належать заводи в Італії, Нідерландах та Румунії

Російська стратегія скуповування нафтопереробних заводів в Європі може поставити під загрозу енергетичну безпеку спільноти, заявили чиновники ЄС за проектом звіту, підготовленого для лідерів регіону, повідомляє видання “Українська енергетика”.

Європейський сектор нафтопереробки був ослаблений комбінацією високих цін на нафту, млявий попит і низька норма прибутку спонукали багато компанії продати нафтопереробні підрозділи, які купувала Росія. Наприклад, російському “Лукойлу” належить нафтопереробка в Італії, Нідерландах та Румунії. “Газпром” через свій підрозділ “Газпром нафти” також володіє НПЗ.

У звіті, підготовленому до зустрічі лідерів ЄС на саміті в червні, Європейська Комісія, як очікується, опублікує наступного тижня своє бачення того, як поліпшити енергетичну безпеку у відповідь на кризу в Україні. Серед багатьох питань, які звіт закликає уважно моніторити, наводиться збільшення володіння Росією європейськими НПЗ.

“Разом із залежністю від російської нафти і зі зростанням впливу російських гравців, нафтопереробна промисловість схильна до політичного втручання”, – йдеться в стратегії Комісії з енергетичної безпеки ЄС. ЄС залежить від Росії у споживанні газу на 27% і приблизно на третину нафти, повідомила Комісія.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua