Росія відчуває охолодження з боку зарубіжних інвесторів - ВТБ


Росія відчуває охолодження з боку зарубіжних інвесторів - ВТБ

Росія відчуває охолодження з боку зарубіжних інвесторів, заявив на ПМЕФ перший заступник президента – голови правління банку ВТБ Юрій Соловйов.

“Ми бачимо досить велике охолодження до російських ринків капіталу з боку, насамперед, американських інвесторів. На другому місці, напевно, будуть стояти європейські інвестори, зокрема, англійські інвестори”, – сказав Ю.Соловйов. Він уточнив, що йдеться як про довгострокові, так і про короткострокові залучення коштів.

За словами топ-менеджера, фактор охолодження інвесторів важливий для Росії. “Якщо ви подивитеся на зовнішній борг Росії, то він перевищує 60% ВВП”, – сказав Ю.Соловйов. Він також нагадав, що останнім часом багато російських емітентів зіткнулися з пониженням рейтингів міжнародних агентств, що негативно позначається на вартості залучення коштів. “У кредитуванні більше третини потреб корпоративного сектора покривається зараз із зовнішніх джерел”, – зазначив Ю.Соловйов.

Він уточнив, що останнім часом зовнішні джерела ресурсів заміщувалися внутрішніми. “Ми жартуємо усередині банку, що ми занесли в Центральний банк Російської Федерації все, крім стільців, вже заклали. Загальні запозичення перевищують зараз 6 трлн рублів, такого ніколи не було”, – сказав Ю.Соловйов. Він закликав працювати над створенням джерел внутрішнього капіталу.

“У довгостроковій і середньостроковій перспективі це більш важливе завдання. Якщо з ним впоратися правильно, при зваженій макроекономічній політиці зовнішні гроші повернуться дуже швидко. І тоді буде стояти питання, чи хочемо ми їх і на яких умовах”, – сказав Ю.Соловйов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Світ
Все, що ми знаємо про:ВТБ Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua