Держкомпанії Росії виділяють мільйони на відпочинок співробітників в Криму


Держкомпанії Росії виділяють мільйони на відпочинок співробітників в Криму

Російські держкомпанії відреагували на заклик президента Володимира Путіна. Багато хто з них збираються відправити своїх співробітників влітку на відпочинок до Криму, щоб підтримати туристичну галузь економіки півострова-курорту, що став російським.

Так, “Аерофлот” цього року відправить до Криму близько 110 співробітників і членів їх сімей, повідомив газеті “Ведомости” представник компанії. Тендер на надання послуг з санаторно-курортного лікування розміщений компанією на сайті держзакупівель. Сума, яку авіагігант готовий витратити на оздоровлення працівників, в замовленні не зазначена.

Схожі запити розмістили також “дочки” “Газпрому” і “Транснефти”. “Газпром видобуток Ямбург” готова витратити на оплату відпочинку працівників та пенсіонерів з членами сімей 20 млн рублів, а Центр технічної діагностики (належить “Транснефти”) виділив 1,5 млн рублів.

Компанія “Русгидро” прийняла рішення централізовано відправляти співробітників на відпочинок до Криму, повідомляв раніше її голова Євген Дод газеті “Известия”. “Транснефть” цього року планує відправляти співробітників як у власні будинки відпочинку в різних регіонах Росії, так і в кримські здравниці, писала газета. За її даними, готовність відправити своїх співробітників до Криму за держрахунок висловили більше десятка держкорпорацій.

Найбільше грошей на відправлення співробітників до Криму можуть витратити регіональні адміністрації. Так, за даними “Известий”, влада Московської області готова витратити рекордні 182,8 млн рублів на закупівлю близько 6 тис. путівок, у тому числі для 1,7 тис. дітей-інвалідів та супроводжуючих їх дорослих. А уряд Чечні готовий витратити цього року на дитячий відпочинок в Криму 154,7 млн рублів. Співробітник міністерства праці республіки розповів “Ведомостям”, що аналогічна програма готується і для дорослих.

Сайт РБК раніше повідомляв, що всього на сайті держзакупівель перебуває 20 лотів на загальну суму 398 млн рублів на відпочинок пенсіонерів, дітей, інвалідів і робітників у новому регіоні Росії.

Ніякої “обязаловки” – лише рекомендації

Джерело РБК в РСПП розповідав, що великий бізнес просили за можливості відправити працівників до кримських оздоровниць на закритій частині з’їзду РСПП з Володимиром Путіним наприкінці березня. Ніякої “обязаловки” посилати кого-небудь на відпочинок до Криму немає – все на рівні рекомендацій, каже Ілля Джус, представник віце-прем’єра Дмитра Козака, який курирує в уряді новий регіон.

У квітні Кремль вже відкрито заявив, що туристичну галузь Криму необхідно підтримувати і держкомпаніям надані відповідні рекомендації. “Що стосується наших компаній з державною участю, то ми вже розіслали наші рекомендації з приводу того, як вони могли б організувати відпочинок своїх співробітників на російських курортах”, – заявив на медіафорумі в Санкт-Петербурзі президент РФ Володимир Путін. Він також зазначив, що “потрібно підштовхувати наші компанії, щоб вони організовували відпочинок своїх співробітників та їхніх дітей в наших оздоровницях”.

“Для цього дуже багато зроблено в Сочі, десятки мільярдів рублів вкладені в розвиток інфраструктури, будівництво сучасних, фешенебельних і нефешенебельних, але високого класу за середньою вартістю готелів. (…) Цього поки що немає в Криму, але там є унікальний клімат”, – заявляв глава держави.

В уряді Росії заявили, що тільки на дитячий відпочинок в Криму з бюджету виділено 750 мільйонів рублів, повідомляв петербурзький “П’ятий канал”.

Кримська влада відзначала, що поки інвестиції в економіку нових російських регіонів не почали приносити прибуток, туризм залишається для них основною галуззю. На початку квітня вони заявляли про прогнозований туристичний потік загальною чисельністю близько 8 мільйонів людей. До травня прогнозований показник скоротився до трьох мільйонів. Нещодавно Міністерство курортів Криму заявило про падіння турпотоку в 2,5 рази. Втім, спікер кримського парламенту Володимир Константинов припустив, що в міністерстві просто “помилилися в цифрі”.

Відзначимо також, що першими кандидатами на відпустку в Криму раніше стали російські силовики – співробітники поліції, службовці Федеральної міграційної служби (ФМС), Федеральної служби виконання покарання (ФСВП), МВС та Міноборони. За даними ЗМІ, їм заборонили поїздки до деяких зарубіжних країн, включаючи найпопулярніші туристичні напрямки. Чи буде заборона поширюватися на співробітників силових органів, що не мають доступу до держтаємниці, поки неясно. За найбільш жорстких обмежень невиїзними виявляться більше 4 млн осіб.

У Криму вже заявили, що готові прийняти силовиків на відпочинок. “Це один з найважливіших для нас напрямків. Ми готові надати будь-який санаторій, будь-який готель”, – запевняла міністр курортів і туризму Криму Олена Юрченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua