Інфляція, яку не вилікувати: ціни на ліки в Україні зросли майже на 60%


Інфляція, яку не вилікувати: ціни на ліки в Україні зросли майже на 60%

Роздрібні ціни на лікарські засоби в січні-квітні 2014 року зросли в середньому на 59%, повідомили в маркетинговій компанії Бізнес-Кредит.

За оцінками аналітиків компанії, внутрішня структура індексу споживчих цін на лікарські засоби змінювалася за рахунок більш швидкого подорожчання імпортних ліків, ціни на які зросли на 28,8%, в ​​той час як на вітчизняні препарати – на 21,8%.

Найбільше – на 30%, – подорожчали лікарські засоби, які відпускаються за рецептом лікаря.

“При розгляді помісячних значень індексу споживчих цін можемо відзначити, що ціни найінтенсивніше збільшувалися в квітні поточного року”, – уточнили аналітики.

Нагадаємо, з 1 квітня поточного року набули чинності фіскальні норми, за якими лікарські засоби в Україні обкладаються податком на додану вартість за ставкою 7%.

27 березня парламент України прийняв закон “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України”, за яким всі ліки в Україні обкладаються податком на додану вартість на всіх етапах постачання. Раніше ліки були звільнені від ПДВ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua