Влада Криму хоче використати 3,8 млрд грн зі сховища НБУ - для погашення вкладів кримчан


Влада Криму хоче використати 3,8 млрд грн зі сховища НБУ - для погашення вкладів кримчан

Рада міністрів Криму пропонує використовувати готівкову гривню, яка знаходиться в сховищі кримського відділення Нацбанку України, для погашення вкладів в українських банках, які припинили працювати в Криму, підприємствам Криму і жителям регіону, повідомив перший віце-прем’єр невизнаної республіки Рустам Теміргалієв.

Він нагадав, що російське Агентство страхування вкладів не відшкодовує вклади юридичним особам, максимальна сума компенсацій для вкладників становить 700 тис. рублів.

“Триває дискусія у нас з міністерством фінансів РФ, Центробанком Росії на тему того, щоб ті кошти, які нам вдалося зараз заблокувати у нацбанку України, у відділенні кримському, через спеціальний фонд почати акумулювати для видачі підприємствам та фізособам, документально підтверджені вклади яких (в українських банках) перевищують 20 тис. доларів”, – сказав Р.Теміргалієв в середу на засіданні Держради Криму.

За його словами, в сховищі кримського відділення НБУ блоковані близько 3,8 млрд грн.

“На даний момент ще рішення не прийнято. Думаю, що питання буде вирішене до понеділка (26 травня), ми зможемо знайти правовий механізм і отримати добро (федеральних органів влади) на такий сценарій”, – сказав Р.Теміргалієв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua