Російські "дочки" іноземних банків побоюються "страшних наслідків" української кризи


Російські "дочки" іноземних банків побоюються "страшних наслідків" української кризи

Збиток російського ОТП-банку, “дочки” угорської OTP Group в першому кварталі 2014 року становив 21 млн доларів, торік банк за перший квартал показав прибуток 34,5 млн.

Голова правління ОТП-банку Георгій Чесаков пояснив, що втрати пов’язані з поганою якістю кредитного портфеля, прострочення за яким в першому кварталі перевищило 20%.

Враховуючи зниження кредитної активності населення і погіршення макроекономічної ситуації, російський ОТП-банк, найімовірніше, не зможе забезпечити позитивний внесок у чистий прибуток групи в 2014 році, говориться в звіті OTP.

Серйозну загрозу керівництво угорського банку бачить в українській кризі: навіть якщо геополітична ситуація покращиться, її вплив на економічні показники Росії і України “призведе до страшних наслідків”. “Зараз мова йде про м’який спад економіки Росії і п’ятивідсоткове скорочення ВВП в Україні, однак є загроза і більш значущих ризиків в обох країнах”, – наголошується в звіті OTP Group.

OTP Group не перша відзвітувала про втрати в Росії. Раніше про списання гудвілу в Росії на 525 млн євро за підсумками першого кварталу повідомив французький Societe Generale, який послався на наслідки кризи в Україні, в тому числі на падіння рубля. Його Росбанк – третій за величиною іноземний банк в Росії.

Італійська Unicredit Group в річному звіті від 31 березня вказала на зростаючі ризики в Росії і в Україні, які було видно вже в першому кварталі : “Санкції з боку США і Євросоюзу послабили російську економіку, що і так вже сповільнюється”.

Аналітики австрійського Raiffeisen Bank International у своєму прогнозі від 15 травня пишуть, що очікують на погіршення якості активів в Росії і в Україні. У Росії показник NPL (прострочені кредити) може збільшитися з 5 до 6%, в Україні цей показник може перевищити 40%, але погіршення активів в обох країнах буде менш драматичне, ніж в 2008-2009 роках.

Молодший керуючий директор Moody’s Ярослав Совгіра вважає, що з чотирьох великих банківських груп, присутніх у Росії, – Unicredit, Raiffeisen, Societe General і OTP, лише в останньої є великі втрати, і це пов’язано в першу чергу з тим, що банк робить акцент на споживчому кредитуванні.

У російському ОТП-банку відбувається те саме, що у всіх рітейлових банках, пояснює старший директор Fitch Raitings Олександр Данилов: банки в гонитві за зростанням знижували стандарти і надавали кредити всім підряд, в 2013 році люди виявилися сильно закредитовані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua