688
Міністерство внутрішньої безпеки США почало пошук літаків, яхт, особняків росіян, які потрапили під санкції
— Кримінал
Міністерство внутрішньої безпеки США приступило до пошуків літаків, яхт, особняків та іншого майна, яким на території США володіють росіяни, які зіткнулися з санкціями через Україну, повідомляє Bloomberg.
“Розшукуються “блискучі іграшки”, справжні власники яких, ймовірно, ховаються за багатошаровими завісами з “фірм-прокладок”, а також банківські рахунки та інвестиції цих осіб”, – говорить голова відділу фінансових розслідувань підрозділи відомства в Майамі Джон Тобон.
За його словами, всі активи, пов’язані з росіянами з чорного списку, будуть заморожені Міністерством фінансів США. “Справу розслідують, поряд з іншими відомствами федерального уряду США, співробітники Групи розслідувань іноземної корупції міністерства внутрішньої безпеки, в тому числі фахівці з судової бухгалтерії та аналітики розвідки”, – говорить Тобон. “Складність у тому, що ми намагаємося знайти майно, яке хтось навмисно намагається сховати”, – зазначив він.
Заморожування активів може швидко перейти в політичний тиск на президента Путіна, вважає економіст Ніл Ширінг (Capital Economics Ltd., Лондон). “Російські олігархи збили капітали в Росії, а плодами свого багатства насолоджувалися на Заході, – говорить він. – Якщо на це натиснути, буде так чи інакше боляче”.
“Російські олігархи роками переховували активи за кордоном на випадок своєї опали у путінського режиму, – йдеться в статті. – Останнім часом Путін закликає бізнесменів повертати гроші на батьківщину. Але в першому кварталі 2014 року чистий відтік російського капіталу з країни становив $51 млрд. – найбільша квартальна цифра, починаючи з 2008 року”.
Тобон не відповів, чи володіють росіяни з чорного списку майном в США, пославшись на те, що розслідування поки що не завершено. Зі свого боку, експерт з відмивання грошей Джек Блум зауважує: “велика ймовірність, що в списку є власники американських активів, але зв’язок, можливо, буде нелегко довести і такі твердження можна буде оскаржити в суді”.
Російські мільярдери придбали нерухомість в найфешенебельніших районах світу. “У випадку з деякими нещодавніми угодами немає публічної інформації про те, хто покупці. Так, в 2012 році якийсь росіянин, чиє ім’я не називалося, купив на першій лінії Майамі особняк за $47 млн. готівкою”, – пише видання, посилаючись на Miami Herald.
Слідчі навряд чи щось знайдуть, оскільки російські магнати заздалегідь готуються до потенційних ризиків для своїх інвестицій, стверджує нью-йоркський адвокат Едвард Мермелстейн.
Слідчі сподіваються на сприяння американських банків і страхових компаній, які перевіряють своїх клієнтів, щоб не порушити заборони, пов’язані з санкціями. Тобон визнав, що зазвичай такі пошуки забирають багато років, оскільки власники майна “могутні, розумні і готові всіма мислимими засобами затягувати справу, вигравати процеси і замітати сліди”.
За матеріалами: Inopressa
Поділитися новиною