Забудовники підвищили ціну на нерухомість, оскільки зрозуміли, що курс долара до попереднього рівня не відкотиться, - експерт


Забудовники підвищили ціну на нерухомість, оскільки зрозуміли, що курс долара до попереднього рівня не відкотиться, - експерт

Забудовники у квітні зрозуміли, що курс до попереднього рівня не відкотиться, і тому змінили свою цінову політику, вважає Михайло Артюхов, керуючий директор компанії ARPA RealEstate.

“У березні логіка більшості забудовників була орієнтовно наступна: курс долара – нестабільний , на якому рівні він у результаті закріпиться – не зовсім зрозуміло, для збереження продажів та отримання додаткової лояльності у потенційних покупців ціни не підвищуємо. У квітні стало зрозуміло, що стрибучий курс на колишні позиції не відкотиться, після чого частина забудовників дійсно відкоригувала ціну на первинні квадратні метри таким чином, щоб у разі зниження курсу їх вже не змінювати. Був знайдений якийсь компроміс. Приміром, забудовники запропонували курс 10 грн за долар. Були й такі, які і в квітні зберегли вартості площ по курсу 8.2, наприклад як у одному з житлових комплексів у Київській області”, – розповів Артюхов.

Безумовно, вартість нерухомості пов’язана з коливаннями курсу долара, проте це не лінійна залежність. “Ті гравці ринку, які орієнтуються на лінійну залежність і підняли ціни відповідно з курсом, практично позбулися продажів і продовжують втрачати покупців”, – відмітив експерт. На думку Михайла Артюхова, в травні ціни мінятися не будуть, а ринок перебуває в очікуванні невеликого відкоту долара.

Більше про останні тенденції на ринку нерухомості читайте у статті “Чому дорожчає нерухомість в новобудовах, а падіння цін на вторинному ринку – зовсім не падіння?”

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua