Кількість мільярдерів у Великобританії вперше перевищила 100 осіб


Кількість мільярдерів у Великобританії вперше перевищила 100 осіб

Кількість людей, що володіють статком у розмірі понад 1 млрд фунтів стерлінгів і проживають на території Великобританії, вперше перевалила за сотню, повідомила Sunday Times.

За даними щорічного рейтингу газети, їхня кількість сягнула рекордні 104 особи, а сумарний капітал перевищив 301 млрд фунтів стерлінгів. У торішньому списку налічувалося 88 мільярдерів із загальним статком 245 млрд фунтів.

Успіху Великобританії у забезпечених жителів планети сприяють щадний податковий режим, різноманітне культурне дозвілля та висока якість освіти, заявив BBC експерт Філіп Бересфорд, що складає рейтинг.

У Лондоні зараз проживають 72 мільярдера, що ставить місто на перше місце в світі за кількістю надбагатих жителів. У Москві, яка посідає другу позицію, налічується 48 багатіїв, в той час як у Нью-Йорку – 43.

Верхній рядок у рейтингу мільярдерів цього року зайняли брати Шрі та Гопі Хіндуджа, які володіють індійським диверсифікованим концерном Hinduja Group. Їхній статок оцінюється в 11,9 млрд фунтів, за рік він збільшився на 1,3 млрд фунтів.

Російський підприємець Алішер Усманов, який є акціонером лондонського футбольного клубу “Арсенал”, опустився на друге місце з 10,65 млрд фунтів, що на 2,65 млрд фунтів менше торішнього показника.

Індійський сталеливарний магнат Лакшмі Міттал посів третю позицію зі статком у 10,25 млрд фунтів (зростання за рік на 0,25 млрд фунтів).

Статок ще одного росіянина в рейтингу Романа Абрамовича за рік зменшився на 0,78 млрд фунтів – до 8,52 млрд фунтів, що відповідає дев’ятому місцю.

Найбагатший житель Великобританії, народжений на території країни і при цьому є її найбільшим землевласником, – герцог Вестмінстерський Джералд Кавендіш Гросвенор – посідає десяту сходинку рейтингу зі статком у 8,5 млрд фунтів (зростання на 0,7 млрд фунтів).

На сьогодні для того, щоб увійти до топ-50 рейтингу, потрібно володіти статком не менше 1,7 млрд фунтів, у той час як десятиліття тому цей поріг становив всього 700 млн фунтів. При цьому це значення перевершило позначку в 1,5 млрд фунтів вперше з 2008 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua