У Міндоходів пропонують декларувати майно, а не доходи


У Міндоходів пропонують декларувати майно, а не доходи

У Міністерстві доходів і зборів хочуть змінити ідеологію декларування доходів і звертати більше уваги не на факт їх отримання, а на загальні дані про майновий стан. Про це заявив заступник директора департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Сергій Наумов.

“Ми зараз обговорюємо норму про те, що обов’язковість подання декларації про майновий стан повинна залежати не від факту отримання доходів протягом року, а від статку, майна, що перебуває у власності громадянина”, – цитує чиновника УНІАН.

Він розповів, що за підсумками кампанії декларування доходів за 2013 рік в Україні виявилося всього два мільярдери, тоді як роком раніше їх було четверо. Але насправді кількість людей, чий статок становить понад мільярд гривень, більше.

“Задекларували тільки ті доходи і тільки ті [громадяни], хто зобов’язаний був декларувати. Відповідно до чинних норм, люди не зобов’язані декларувати свій статок – активи, майно, кількість коштів”, – сказав Наумов.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Міндоходів оприлюднило концепцію реформи декларування доходів громадянами. За документом, декларувати доходи потрібно буде громадянам, чий річний дохід перевищує 120 мінімальних зарплат (з 1 січня – це 156 тис. грн), які володіють майном на 1200 мінімальних зарплат (1,56 млн грн) або хто має фінансові зобов’язання на 120 МЗ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua