НБУ позбавив валютних ліцензій 2 кримських банки - "Морський" і ЧБРР


НБУ позбавив валютних ліцензій 2 кримських банки - "Морський" і ЧБРР

Національний банк України (НБУ) відкликав генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій у банків “Морський” і Чорноморський банк розвитку і реконструкції (ЧБРР, обидва – Крим) , повідомляється на веб-сайті НБУ.

За повідомленням, відповідні рішення закріплені розпорядженнями №273-р та №274-р відповідно: ліцензії відкликані у зв’язку з відкликанням у банків банківської ліцензії.

Як повідомлялося, НБУ в травні вирішив заборонити банкам України здійснювати діяльність в Криму до завершення російської окупації.

Банк “Морський” заснований в 1994 році, а ЧБРР – в 1992 році. Найбільшим акціонером банку “Морський” на 1 квітня 2014 року є ПрАТ СК “Ангарант” (12,6286%). Власником банку називають московського бізнесмена Олександра Анненкова, який також володіє компанією “Севастопольські транспортні системи”.

У ЧБРР не було власників більше 10% акцій, проте його пов’язують з Михайлом Вітковим – головою спостережної ради ЧБРР, колишнім міністром фінансів Криму.

21 березня самопроголошений міністр фінансів Криму Володимир Левандовський заявив про те, що ЧБРР перейшов у власність Республіки. За його словами, 10 підприємств комунальної власності скупили акції цього банку. Після цього Левандовський був включений до складу Спостережної ради ПАТЧБРР”.

За даними Нацбанку України, на 1 січня 2014 року за розміром загальних активів банк “Морський” посідав 101-е місце (1,27 млрд грн), а ЧБРР – 123-тє (0,728 млрд грн) серед 180 банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua