0 800 307 555
0 800 307 555

Бензинова "шара" закінчилася: Туркменістан скасував безкоштовний бензин для населення


Бензинова "шара" закінчилася: Туркменістан скасував безкоштовний бензин для населення

Туркменістан скасував безкоштовну роздачу близько 120 літрів бензину на місяць на жителя країни, пояснивши це прагненням упорядкувати місцевий ринок нафтопродуктів, підконтрольний державі.

Країна з населенням 5,5 мільйона є найбільшим після Росії експортером природного газу на просторі колишнього СРСР.

В опублікованій в пресі постанові президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова скасування пільг пояснюється метою “поступального розвитку національної економіки, досягнення раціонального використання нафтопродуктів та впорядкування їх реалізації на внутрішньому ринку”.

Його попередник, що помер у 2006-му, перший пострадянський лідер Туркменістану Сапармурат Ніязов, якого Захід звинувачував у репресіях проти інакомислячих, розпорядився безкоштовно забезпечити громадян товарами першої необхідності, такими як електроенергія, в рамках встановленої норми. Бердимухамедов обіцяв зберегти ці пільги до 2030 року.

Всі АЗС в Туркменістані належать державі. При Ніязові за бензин брали символічну ціну: літр палива коштував 0,02 долара, дешевше місцевої питної води в пляшках.

Після зміни верховної влади ціна на бензин стрибнула двічі: спершу майже у вісім разів – до 0,15 долара за літр Аі-95, потім до 0,22 долара; майже стільки ж коштує буханка хліба. З 2008 року уряд видавав громадянам талони на безкоштовний бензин.

Прикаспійська країна видобуває порівняно небагато нафти – близько 10 мільйонів тонн на рік, з яких левова частка переробляється на НПЗ всередині країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua