Алкогольний удар: "Укргорілка" просить уряд збільшити мінімальні ціни на горілку на 32,6%


Алкогольний удар: "Укргорілка" просить уряд збільшити мінімальні ціни на горілку на 32,6%

Асоціація “Укргорілка” просить Кабінет міністрів підвищити мінімальну роздрібну ціну (МРЦ) півлітрової пляшки горілки на 32,6% – до 39,9 грн через зростання собівартості виробництва продукції.

“Необхідно невідкладно підвищити МРЦ на горілку до 34,90 грн за 0,5 л, а після збільшення акцизу в липні МРЦ мають бути переглянуті до 39,90 грн”, – цитується в повідомленні асоціації її гендиректор Володимир Остапюк.

За його словами, мінімальні ціни мають бути збільшені, оскільки це ефективний інструмент боротьби з нелегальним обігом алкогольних напоїв і індикатор повноти сплати податків до державного бюджету.

“Укргорілка” відзначає, що чинний рівень мінімальних цін не відповідає реальному рівню витрат виробників на виробництво алкогольної продукції, оскільки не відбиває зростання ставок акцизного податку, цін на енергоносії, спирт, марку акцизного податку, заробітної плати та інші складові алкогольної продукції.

За повідомленням, ставка акцизного податку на горілку з 1 березня 2014 зросла на 14%. Повторно ставки акцизного податку на горілку будуть збільшені ще на 25% з 1 липня 2014 року.

“З 5 липня 2013 вартість спирту збільшена на 13%, а зараз всі виробники отримали офіційні повідомлення від ДП “Укрспирт” про збільшення вартості спирту ще на 21 грн за 1 дал”, – заявляють в асоціації.

За оцінками “Укргорілки”, якщо держава не буде вживати заходів, то в 2014 році обсяги легального виробництва алкогольної галузі значно скоротяться.

Як повідомлялос, востаннє МРЦ на горілку в Україні підвищувалися з 1 березня 2013 року – на 5,6%, до 30,1 грн.

Верховна Рада 10 квітня проголосувала за підвищення ставок акцизу на міцні алкогольні напої з 1 липня замість очікуваного раніше 1 вересня 2014 року. Ставки акцизу на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищуються з 56,42 до 70,53 грн/літр 100% спирту.

Асоціація “Укргорілка” прогнозує зростання нелегального обороту алкогольної продукції в 2014 році до 70% з 40% в 2013 році через очікуване підвищення акцизів на 25%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua