Україна може захистити у Стокгольмі ціну на газ у розмірі $268 - юрист


Україна може захистити у Стокгольмі ціну на газ у розмірі $268 - юрист

Вчора повідомлялося, що Україна формує позов до Стокгольмського арбітражу на Газпром через ціни на газ. Станіслав Батрин, кандидат юридичних наук вважає, що в цивілізованих відносинах немає такого поняття як знижка за контрактами на поставку газу.

“Є поняття зміни умов договору. Якщо російська сторона погодилася змінити контрактну ціну до 268 доларів, це означає, що Газпром, за наслідком заяви Нафтогазу, визнав дану ціну ринковою. З початку року до сьогоднішнього дня ситуація на ринку цін не змінилася, що не дає підстави Україні переходити на інші ціни, які диктує РФ.

Наразі Газром наполягає на тому, що Нафтогаз не виконав зобов`язань, в звязку з чим “знижка” не може бути продовжена. Разом з тим, ціна на газ для України у розмірі 268 доларів продовжує діяти і на майбутнє, – допоки не буде доведено вину саме української сторони у невиконанні зобов`язань”, – зазначив він.

За словами експерта, натомість, з початку року саме Російська Федерація (яка є власником контрольного пакету акцій Газпрому) вчиняє дії, які спрямовані на підрив державного суверенітету та економічної безпеки України (в тому числі – нафтогазової галузі).

“В даній ситуації, потрібно нагадати, що Російська Федерація є зацікавленою особою та власником контрольного пакету акцій Газпрому, газ – це черговий інструмент економічного шантажу. Таким чином, сьогодні Україна не змушена виконувати вимоги, які випливають з цінової політики не у 268, а у 450 доларів, або ті, які нав`язувалися в період військового та економічного тиску на Україну”, – додав юрист.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua