0 800 307 555
0 800 307 555

Курс гривні почав стабілізуватися, але бензин все ще дорогий


Курс гривні почав стабілізуватися, але бензин все ще дорогий

Нацбанку, схоже, вдалося стабілізувати курс гривні: після рекордних 13,3 грн/$, що мали місце 14 квітня, вже 10 днів поспіль долар продають нижче 12 грн. Так, вчора на міжбанку безготівкову валюту купували по 11,6 грн, продавали по 11,85. Середній готівковий курс вчора був 11,26 – купівля, 11,79 – продаж.

За прогнозом заступника голови правління банку «Фінанси і кредит» Ігоря Львова, після 30 квітня, коли має бути прийняте рішення МВФ про надання Україні багатомільярдної позики для стабілізації економіки, гривня протягом травня зміцниться до 10-10,5 грн/$. Президент Украналітцентра Олександр Охріменко каже, що остаточна стабілізація гривні поки що не досягнута, тому що банки-спекулянти не втекли остаточно з ринку і після 10 травня можливе нове зростання курсу до 12,5 грн/$, але це – чергова їхня спроба «заробити». А щойно ми реально отримаємо перший транш від МВФ, гривня зміцниться, буде нижче за 11 грн/$ і ця тенденція продовжиться, влітку може бути навіть 10 грн/$, але не нижче.

ПАЛИВО. Бензин і дизпаливо поки що особливо не дешевшають: за даними консалтингової групи «А-95», за тиждень середнє по Україні падіння на 4 коп./л – до 15,26 грн/л і 14,76 за ДТ. «Безумовно, ціна знизиться, якщо новий курс долара протримається ще хоча б тиждень», – сказав нам директор «А-95» Сергій Куюн. Заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев стверджує, що трейдери готові знизити ціни, оскільки попит на паливо різко впав: «Потенціал для зниження – до 1 грн/л, і протягом тижня паливо буде поступово дешевшати, продавці спробують заробити за рахунок збільшення попиту».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua