Кожну десяту угоду в Рунеті намагаються здійснити шахраї


Кожну десяту угоду в Рунеті намагаються здійснити шахраї

Шахраї намагаються укласти кожну десяту угоду в російській онлайн-торгівлі, повідомляє газета “Ведомости” з посиланням на дані процесингового центру Payture. Десять відсотків – частка розпізнаних і непропущених транзакцій, підкреслив гендиректор Payture Роман Хафизов.

Втім, частка реально скоєних шахрайських операцій під час оплати банківськими картами онлайн не перевищує 0,02% від загальної кількості платежів, за даними процесингового центру Uniteller. Низький рівень реальних операцій порівняно зі спробами їх здійснити пов’язаний з технологією 3D Secure (покупець проходить додаткову авторизацію в банку – емітенті карти) і моніторингом шахрайських операцій.

“У 2011 і 2012 рр. невелика кількість російських банків підтримувала технологію 3D Secure, тому відсоток шахрайських операцій при онлайн-платежі був вищий – близько 1%”, – пояснив гендиректор Uniteller Олексій Богаткін.

Найбільшому ризику піддаються клієнти туристичних сервісів. За даними Payture, за високої частки спроб шахрайства у цього сегмента найвищий середній чек (10 тис. -12 тис. руб. у 2013 р.), а найпоширеніший тип шахрайства – “професійний”.

“Шахраї часто видають себе за представників великих компаній, наприклад авіакомпаній”, – пояснює Хафізов.

У туризмі ризики найбільш високі через великий середній чек і низьку маржинальність, визнає гендиректор Ozon.travel Дмитро Яковлєв. Але, на його думку, 10% шахрайських транзакцій “виглядають великим перебільшенням” – і як частка кількості спроб провести транзакцію, і як відсоток від кількості успішних.

У категорії “Товари і послуги” частка шахрайських спроб від усіх транзакцій відносно низька – 2-3%. А кількість шахрайських операцій в найбільшому сегменті російської торгівлі в інтернеті – електроніці та побутовій техніці – мінімальна, говорить генеральний менеджер рітейлера “Сітілінк” Михайло Славинський: “Завжди є безпосередній контакт при передачі замовлення від рітейлера до конкретної людини”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua