"ДТЕК Крименерго" Ахметова заявив про 741 млн грн боргів споживачів - за поставлену електроенергію


"ДТЕК Крименерго" Ахметова заявив про 741 млн грн боргів споживачів - за поставлену електроенергію

Критичний стан розрахунків підприємств і організацій Криму за спожиту електроенергію в березні ставить під загрозу енергопостачання всього півострова, може спричинити за собою вимушене знеструмлення сумлінних платників, у тому числі населення, повідомила прес-служба ПАТДТЕК Крименерго”.

За її даними, загальна сума заборгованості споживачів перед “ДТЕК Крименерго” становить 741 млн грн. “Це в чотири рази більше, ніж “ДТЕК Крименерго” платить щомісяця в “Енергоринок” за електроенергію для півострова”, – зазначають у компанії. Рівень розрахунків клієнтів енергокомпанії – юридичних споживачів – в березні рекордно низький: водоканали розрахувалися лише на 18,3%, бюджетні організації – на 32,2%, підприємства ЖКГ – на 62,9%.

У прес-службі нагадують, що для забезпечення кримчан електроенергією “ДТЕК Крименерго” купує необхідні обсяги у ДП “Енергоринок”. Головною умовою постачання електроенергії на півострів є 100% оплата у грошовій одиниці України – гривні. У свою чергу “ДТЕК Крименерго” на основі укладених договорів зобов’язаний надавати абонентам електроенергію за затвердженими раніше тарифами.

ДТЕК Крименерго” не має ані права, ані можливості відпускати електроенергію споживачам без оплати, оскільки це ставить під загрозу енергопостачання Криму. Щоб зберегти енергетичну стабільність на півострові, ми закликаємо всіх наших клієнтів вчасно та в повному обсязі оплачувати рахунки за світло за договірними умовами”, – наводяться в повідомленні слова директора з продажу енергокомпанії Дмитра Гонтаря.

Як повідомлялося, “ДТЕК Крименеро” в 2013 році збільшило чистий збиток за МСФЗ на 14,1% (на 22,685 млн грн) порівняно з 2012 роком – до 182,833 млн грн. Чистий дохід обленерго за минулий рік виріс на 7,5% (на 183,155 млн грн) – до 2 млрд 619,637 млн грн, валовий збиток становив 100,221 млн грн проти 220,434 млн грн валового прибутку в 2012-му.

За підсумками 2013 року енергокомпанія реалізувала 4 млрд 517,517 млн кВт-год електроенергії.
“Крименерго” експлуатує розподільні електричні мережі Кримського півострова напругою 0,4-110 кВ і надає споживачам регіону послуги з транспортування та постачання електроенергії. “ДТЕК” володіє 57,49% акцій “Крименерго”, іще 25% акцій належить НАК “Енергетична компанія України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua