Іспанія запропонувала ЄС замінити російський газ на алжирський


Іспанія запропонувала ЄС замінити російський газ на алжирський

Іспанські політики і бізнесмени пропонують своїм партнерам по Євросоюзу, стурбованим газовою залежністю від Росії, використовувати алжирський природний газ, який міг би надходити завдяки вже наявній газовій інфраструктурі, що зв’язує Північну Африку з Іберійським півостровом, повідомляє Deutsche Welle.

Про готовність Іспанії внести свій внесок у вирішення європейської газової проблеми заявив іспанський прем’єр Маріано Рахой на березневому саміті Євросоюзу в Брюсселі. А голова МЗС Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо нагадав, що “плани постачання алжирського газу до Європи – не новина”, а через українську кризу вони “придбали особливу актуальність”.

За словами голови зовнішньополітичного відомства Іспанії, “Алжир міг би постачати до Європи через Іспанію від 50 до 60 млрд кубометрів газу на рік”. При цьому “прибуток отримає не тільки алжирська компанія Sonatrach, а й іспанські корпорації”, що володіють магістральними газопроводами. Для порівняння: Росія, за даними німецького журналу Der Spiegel, постачає в Європу щороку близько 167 млрд кубометрів газу.

Менш оптимістично на проблему поставок алжирського газу до Європи через Іспанію дивиться професор економіки Мадридського університету Вісенте Гутьєррес. У розмові з DW він заявив, що хоча мова і йде про “важливу ініціативу”, але перспективи її здійснення йому “видаються неясними”. Адже про які-небудь значні поставки в найближчі роки і мови не йде, “зважаючи на відсутність необхідної газової інфраструктури”. Створення останньої, за словами експерта, “вимагає часу і великих капіталовкладень”.

Аналогічної думки дотримується і Ернесто дель Валь, представник компанії Metragaz, яка управляє одним з газопроводів MEG-Pedro Duran Farrell, побудованим в 1996 році для поставок газу з алжирського родовища Хассі-Рмель до Марокко, Іспанії та Португалії. Будівництво, як розповів дель Валь в інтерв’ю DW, тривало 4 роки і коштувало майже в 3 млрд доларів. Довжина газопроводу – 1620 кілометрів, при цьому, 45 кілометрів труб проходить по дну Гібралтарської протоки. Пропускна спроможність – 12 млрд кубометрів на рік.

Менша пропускна здатність – 8 млрд кубометрів – у другого газопроводу, що доставляє алжирський газ в Іспанію. Мова йде про газопровод Medgaz, який почав експлуатуватися в 2011 році і коштував 1,2 млрд доларів. Обидва газопроводи, працюючи на повну потужність, за словами дель Валя, “в змозі забезпечити лише 42% потреб самої Іспанії”.

Є план будівництва більш потужного газопроводу з Іспанії до Франції, але він заморожений через відсутність коштів. “Якщо навіть допустити, що кошти на здійснення цього проекту знайдуться вже завтра, то в 2018 році всі три газопроводи змогли б забезпечити транзит лише 14 млрд кубометрів газу на рік”, – стверджує дель Валь.

Раніше ЗМІ повідомляли, що ЄС планує скоротити імпорт російського газу до 2020 року на 25%, що знизить доходи Росії від експорту на 18 млрд доларів на рік.

На думку єврокомісара по бюджету Януша Левандовського, економічні санкції проти Росії рикошетом ударять по деяких країнах ЄС. “Є країни, які на 100% залежать від російського газу – це три балтійські країни, Словаччина, Болгарія”, – нагадав він.

Нагадаємо, європейські лідери заявляли про три щаблі можливих санкцій проти Росії. Перша – припинення переговорів за новою базовою угодою і договором про лібералізацію візового режиму. Друга – індивідуальні візові санкції і заморожування активів для ряду офіційних осіб, а також скасування саміту Росія – ЄС у Сочі. Третя передбачає, зокрема, економічні санкції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua