Зміцнення гривні зупинило зростання цін на паливо


Зміцнення гривні зупинило зростання цін на паливо

Підвищення курсу гривні призвело до стабілізації роздрібних цін на нафтопродукти і створило передумови для зниження в разі подальшої позитивної динаміки валютного ринку, вважають в консалтинговій групі “А-95” (Київ).

Відповідно до цінового моніторингу компанії, 17 квітня зростання середніх цін у роздробі було відзначене в трьох мережах, а 18 квітня коригування цін у бік зростання було відзначено лише в одній мережі. Водночас, в першій половині квітня вартість палива зростала практично щодня.

“Виходячи з пікових котирувань міжбанківського ринку на рівні 13 грн за долар США, ціни на бензин А-95 і дизпаливо сягнули б відміток 17,5 грн/літр і 17 грн/літр відповідно ще до кінця квітня”, – повідомив директор “А-95“Сергій Куюн.

За його словами, стабілізація курсу на позначці 11,5 грн за долар дозволить зберегти ціни на поточному рівні, а в разі анонсованого владою подальшого зміцнення гривні почати зниження.
Оскільки 80% нафтопродуктів в Україні імпортні, а акцизи встановлені в євро, близько 90% вартості бензину і дизпалива формується з валютних складових.

За даними “А-95”, при поточних ставках податків і вартості нафти в діапазоні $105-110/бар. в 2013 році середня вартість бензину А-95 становила $1,35/л, дизпалива – $1,24/л. Також необхідно врахувати, що з квітня 2014 року в Україні було вдвічі підвищено акцизи на дизпаливо (близько $0,07/л). Враховуючи це, можна прогнозувати об’єктивний рівень цін залежно від значення курсу гривні. Зокрема, сформований на сьогодні рівень цін 15,24 грн/літр на А-95 і 14,71 грн/літр на ДТ відповідає курсу 11,3-11,5 грн за долар США.

“Як країна-імпортер енергоресурсів Україна не має можливості не помічати валютних коливань, у зв’язку з чим ціни на нафтопродукти і надалі будуть прямо залежати від курсу валют і котирувань зовнішнього ринку”, – говорить С.Куюн.

На думку експертів “А-95”, щоб зробити ціни на нафтопродукти менш залежними від курсових коливань, необхідно відмовитися від валютної прив’язки акцизів і встановити ці ставки в гривні. Такий проект розглядався і раніше, однак схвалений не був. Дещо знизити чутливість до курсових коливань могло і збільшення власного видобутку нафти, проте, всупереч заявам уряду, вона продовжує падати більше п’яти років поспіль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua