Євросоюз: Росія ставить під загрозу свою надійність - як надійного постачальника газу


Євросоюз: Росія ставить під загрозу свою надійність - як надійного постачальника газу

Можливе припинення поставок російського газу в Україну створює загрозу репутації Росії, як надійного постачальника газу до країн Європи, заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. За його словами, це загрожує припиненням постачання газу до ЄС і скороченням запасів газу в Україні, необхідних для забезпечення поставок майбутньої зими.

«Хотів би нагадати, що контракти на постачання газу укладалися європейськими компаніями з Газпромом. І саме на Газпромі лежить відповідальність за те, щоб забезпечити постачання необхідних обсягів газу, як це прописано в узгоджених контрактах. Як вже неодноразово заявлялося, Європейський союз очікує, що всі комерційні оператори будуть поважати взяті на себе зобов’язання. В інтересах самої Росії залишатися надійним постачальником», – наголошується в листі, направленому сьогодні Баррозу президенту Росії Володимиру Путіну.

Голова Єврокомісії закликав владу Росії відмовитися від озвучених раніше планів з переведення поставок газу в Україну на систему передоплати за принципом «скільки заплатили, стільки й отримали». Нагромаджені спірні питання виступаючий від імені Євросоюзу Баррозу пропонує вирішувати в ході тристоронніх переговорів за участю представників ЄС, Росії та України.

«Пропоновані консультації повинні допомогти уникнути реалізації екстремальних сценаріїв, забезпечивши безпеку поставок і транзиту і, водночас, створивши необхідні умови для співпраці, у тому числі в справі модернізації газотранспортної системи України», – пояснив Баррозу.

Він також зазначив, що комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер негайно зв’яжеться зі своїми колегами в Росії і в Україні, щоб домовитися про організацію першої зустрічі сторін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua