Бжезінський закликав Захід надати Україні збройну допомогу для боротьби з Росією


Бжезінський закликав Захід надати Україні збройну допомогу для боротьби з Росією

Держави західного світу повинні надати збройну підтримку українцям для боротьби з Російською Федерацією, яка не залишає спроб захоплення чергових регіонів України. ПРо це заявив колишній радник президента США та відомий американський аналітик Збігнєв Бжезінський в ефірі СNN.
“Росія стверджує, що це повстання людей, а насправді перевіряє, чи може захопити цю територію без великого протистояння та продовжувати говорити, що цей регіон сам від’єднався від України”, – сказав Бжезінський .

“Я бачу вражаючу схожість між тим, що сталося кілька тижнів тому в Криму, та тепер на сході. Групи бандитів у формах без розпізнавальних знаків з’являються несподівано та виглядають практично так само, як ті в Криму, та у кількох містах на сході пробують зробити те саме, що там”, – наголосив аналітик.

Він зазначив, що у випадку протистояння росіяни планують увести війська, котрі сконцентрували на кордоні з Україною, та зауважив, що подальший розвиток подій буде дуже залежати від самих українців.

За словами Бжезінського, без протистояння Росія зробить з черговими українськими регіонами те саме, що з Кримом, і Захід у такому випадку не буде активно втручатися в справи.

“Якщо вирішать чинити опір, то правдоподібно вони будуть програвати крок за кроком, але якщо цей опір утримається, то Захід – сподобається йому це чи ні – буде під великим громадським тиском, аби надати їм допомогу”, – пояснив Бжезінський.

Він закликав чим швидше про це офіційно поінформувати українців, бо це також зможе зменшити шанси на збройний конфлікт.

“Якщо поінформуємо їх про це завчасно, то дуже правдоподібно, що українці повстануть проти Росії, а якщо росіяни будуть це знати, то двічі подумають перед тим, як вирушити у велику кампанію”, – сказав аналітик.

Бжезінський також провів паралелі з подіями в Україні з протистоянням США та Росії у В’єтнамі.

“Досить подумати про В’єтнам. Ми там втратили тисячі людей, але хто озброював в’єтнамців? Росіяни. Вони не бачили в цьому нічого поганого, бо бачили в цьому свій геополітичний інтерес”, – зауважив він.

“Думаю, що у випадку України ми можемо бути активні власне у такому вимірі”, – додав він.

Як повідомлялось, раніше Бжезінський також закликав Захід захистити Київ від тиску Москви, підтримавши вихід України до врівноваженої зовнішньої політики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua