Реальна допомога поляків: до продовження нафтопроводу "Одеса-Броди" вони хочуть підключити приватний бізнес


Реальна допомога поляків: до продовження нафтопроводу "Одеса-Броди" вони хочуть підключити приватний бізнес

Польща пропонує залучити приватний бізнес до проекту продовження магістрального нафтопроводу Одеса – Броди до Плоцька (Польща), повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан з трибуни Верховної Ради в п’ятницю. “Польща пропонує залучити до проекту польських бізнесменів. Є такі пропозиції”, – сказав він.

При цьому Продан додав, що для початку практичної реалізації проекту повинна бути обгрунтована його економічна ефективність.

Як повідомлялося, нафтопровід Одеса – Броди довжиною 674 км і потужністю 9 млн тонн на рік, що з’єднав морський нафтовий термінал (МНТ) “Південний” (Одеська обл.) і систему магістральних нафтопроводів “ Дружба” в районі Бродів (Львівська обл.), був введений в експлуатацію в 2001 році. Хоча спочатку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти до Європи, проте до 2004 року простоював, потім використовувався в реверсному режимі (у напрямку терміналу “Південний”). Нафтопровід також використовувався для транспортування венесуельської нафти на Мозирський НПЗ (Білорусь).

Існує проект продовження нафтопроводу Одеса – Броди на 490 км до Плоцька (Польща) і далі до Гданська на Балтиці. Для його будівництва було створено спільне підприємство Sarmatia. Вже підготовлено техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) і плани з реалізації Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі аверсного використання нафтопроводу Одеса – Броди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua