Україна зможе забезпечити себе газом і без Росії - Міненерго


Україна зможе забезпечити себе газом і без Росії - Міненерго

Україна в разі подальшого загострення стосунків з Росією зможе забезпечити себе газом за рахунок власного видобутку і реверсних поставок з Євросоюзу (включаючи напрямок через Словаччину), повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

“Вільна потужність через Словаччину – це близько 20 млрд куб. м газу на рік, у перерахунку на добу – близько 50 млн куб. м газу на добу. З урахуванням Польщі та Угорщини, а це – ще близько 20 млн куб. м газу на добу – ми в напруженому режимі можемо вийти і пройти опалювальний сезон”, – сказав Продан.

Він додав, що для реалізації такого сценарію дуже важливо повноцінне ресурсне наповнення ринку газу Європейського Союзу, в тому числі збереження повноцінних поставок газу з РФ до ЄС.

За словами міністра, Україна все ж сподівається знайти компроміс з Росією і вийти на економічно обгрунтовану, а не “політичну” ціну палива.

У свою чергу, як повідомляється на сайті уряду Словаччини, її прем’єр-міністр Роберт Фіцо пропонує провести переговори у форматі Україна-Словаччина-ЄС-РФ. За його словами, Словаччина потребує гарантій оплати реверсних поставок з боку ЄС, а також змушена шукати технічне рішення, яке б не порушувало її угоду з “Газпромом”.

“Очевидно, що Україна не може оплачувати свої рахунки. Лише третя сторона, така як Європейський Союз і Європейська комісія, може гарантувати оплату”, – цитує прес-служба Фіцо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua