0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Банкіри заміщають депозити фізосіб дорожчими вкладами


Банкіри заміщають депозити фізосіб дорожчими вкладами

Щоб компенсувати відтік депозитів населення, банки від початку року більш активно залучають вклади корпоративних клієнтів в іноземній валюті. З топ-10 найбільших фінустанов за активами більше за інших в цьому досяг успіху UniCredit Bank – в січні-лютому йому вдалося збільшити кошти корпоративних клієнтів майже в три рази.

За два місяці цього року найбільший відтік вкладів серед десяти найбільших фінструктур України за розміром активів спостерігався у державного Укрексімбанку, депозитний портфель якого на 1 січня 2014 р. досягав майже 43 млрд грн. Активно несли кошти також із Райффайзен Банку Аваль (кошти клієнтів на 01.01.2014 становили 26,4 млрд грн) і Сбербанку Росії (18,9 млрд грн). Нагадаємо, за даними НБУ, відтік депозитів за І квартал 2014 р. становив більше 60 млн грн. У плюсі ​​в основному залишилися ті банки, які більш активно працюють з експортерами. «У них значні обіги в іноземній валюті, тому банки пропонують таким компаніям індивідуальні умови. Приміром, підвищені ставки на незнижуваний залишок – до 15% на 10 днів», – говорить перший заступник голови правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін.

Пішли вгору

Опитані «Капіталом» банкіри заявляють – панічний відтік банківських вкладів у січні-лютому 2014 р. до кінця березня зупинився, а з квітня навіть спостерігається чистий приплив грошових коштів.

«Відтік коштів у січні-лютому був несуттєвий, більш масово забирали кошти вкладники в березні. Але, враховуючи загальні розміри банку, для нас це не стало проблемою, – стверджує В’ячеслав Юткін. – У перший тиждень квітня ми навіть спостерігаємо чистий приплив вкладів».

У Дельта банку попит на розміщення депозитів від початку місяця відновився, запевнили «Капітал» у прес-службі фінустанови. «На даний момент ситуація стабільна. Відтоку немає, є тільки приплив», – говорить прес-секретар фінустанови Катерина Македонська. У ПриватБанку скорочення депозитного портфеля частково перекрилося новими внесками. У квітні в банку, за словами керівника прес-служби ПриватБанку Олега Серги, спостерігається «позитивна тенденція».

Складніша ситуація у середніх і невеликих за розміром банків. Далеко не у всіх фінустановах поспішають констатувати повернення вкладників. «Кількість дострокових розірвань депозитних договорів у банках вже значно скоротилася, проте відсоток перерозміщень як і раніше залишається невисоким», – зізнається начальник управління розвитку продуктів Банку Кіпру, експерт Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Анна Макаренко.

Банкіри впевнені: вкладники припинили вилучати кошти, оскільки більше не відчувають загрози неповернення вкладів. Повністю ж ситуація буде стабілізована після надходження зовнішньої фінансової допомоги Україні. На думку керуючого партнера інвесткомпанії Capital Times Еріка Наймана, рішення про кредит МВФ Україні швидше за все буде прийнято в кінці квітня. «Цей кредит відкриє шлях до фінансової допомоги інших країн (ЄС, США, Японії і т. п.) у не меншому розмірі. І політична та економічна ситуація стабілізуються», – заявив він. Зовнішнє фінансування позитивно вплине на курсову стабільність гривні і ціни, погоджується голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук. «Виросте обіг коштів у банківській системі, що забезпечить можливість у повному обсязі провести платежі населенню і юрособам», – говорить банкір.

Чим серце заспокоїться

Але поки цього не відбудеться, деякі банки все ще відчуватимуть проблеми з ліквідністю, що може вплинути на їхню платоспроможність. А значить, банкам доведеться звертатися за допомогою до регулятора, акціонерів і материнських структур. Тільки в лютому 43 банкам було надано рефінансування в обсязі 22,3 млрд грн, в середньому під 10,41%. Більше за інших потрібно було коштів банкам, де вкладники активно вилучали свої гроші. Наприклад, на 1 березня обсяг рефінансування Ощадбанку та Укрексімбанку становив 24,4 млрд грн. і 9,8 млрд грн відповідно. На третьому місці за обсягами коштів від НБУ – найбільший ПриватБанк. Фінустанова запозичила у регулятора 8,4 млрд грн у січні-лютому, а в березні збільшила борг до 9 млрд грн. Не брали рефінансування банки, яких змогли підтримати материнські структури . «У одного з банків нашої групи ми відкрили лінію обсягом $100 млн: $70 млн вже надійшли вчора, ще до кінця тижня очікуємо два транші по $15 млн», – говорить Юткін.

Банкіри сподіваються, що вкладники незабаром повернуть гроші до фінустанов. «Банківські вклади з усього різноманіття способів зберігати заощадження є найбільш безпечними, надійними, зрозумілими і прозорими», – говорить віце-президент бізнесу “Персональні фінанси” Діамантбанку Юрій Саєнко.

Зараз фінустанови пропонують депозитні програми з прибутковістю від 18% до 25% річних у гривні. Іноземну валюту українці в банки поки що не несуть. Вжиті Національним банком заходи щодо заборон і обмежень у видачі готівкової інвалюти стримують вкладників.

Леся Виговська

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування