Україна переплачує за російський газ, ця ціна явно не визначається ринковими силами - США


Україна переплачує за російський газ, ця ціна явно не визначається ринковими силами - США

Вашингтон готовий надавати підтримку Україні для вирішення енергетичної проблеми. Влада США вважає, що Росія використовує питання про постачання енергоресурсів для чинення тиску на Україну, заявила представник Держдепу Дженніфер Псакі.

“Ми засуджуємо зусилля Росії, спрямовані на те, щоб використовувати енергетику як інструмент примусу України”, – сказала вона на брифінгу.

“Україна зараз платить $485 за тисячу кубометрів російського газу. Ця ціна явно не визначається ринковими силами. Це набагато більше того, що в середньому платять за газ країни-члени ЄС”, – заявила Псакі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Представник Держдепу підкреслила, що Вашингтон готовий надавати підтримку Україні для вирішення енергетичної проблеми. Допомога може стосуватися термінового надання фінансових коштів, а також – консультацій з питань, пов’язаних з енергетикою. Крім того, США підтримують ідею організації, якщо в цьому буде необхідність, газових поставок в Україну з ЄС.

Через те, що проблема з оплатою поставок газу не вирішується, Газпром скасував знижку, що діяла протягом першого кварталу, і з 1 квітня ціна зросла з $268,5 до $385,5 за тисячу кубометрів. З 2 квітня Росія, денонсувавши “харківську угоду”, повернула експортне мито на газ, що поставляється Україні – ціна автоматично зросла до $485,5.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua