Україна ще не стикалася з таким масштабом зловживань в економічній сфері - генпрокуратура


Україна ще не стикалася з таким масштабом зловживань в економічній сфері - генпрокуратура

Стан боротьби з організованою злочинністю і корупцією в державі, а також шляхи для ефективної протидії цим злочинам стали головною темою координаційної наради керівників правоохоронних органів, яку провів у Генеральній прокуратурі України перший заступник генерального прокурора Микола Голомша. Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Закликаю колег зі Служби безпеки України та органів внутрішніх справ об’єднати зусилля для якнайшвидшого розкриття масових вбивств, які сталися під час мирних акцій протесту, а також розслідування всіх корупційних схем у сфері економіки та фінансів у період з 2010 по 2014 рік”, – зазначив Голомша.

Також перший заступник генерального прокурора сказав, що завдяки ефективній співпраці з СБУ, МВС, а також Національним банком України, правоохоронним органам вже вдалося викрити 14 фінансових установ, через які було відмито 140 млрд гривень державних і бюджетних коштів.

“За всю історію України правоохоронні органи не стикалися з таким масштабом зловживань і порушень у фінансовій та економічній сферах, як ми побачили на прикладах діяльності окремих посадових осіб. Це була чітка ієрархічна структура злочинної організації, яка починалася з владних структур, де продумувалися різні схеми для відмивання державних коштів через так звані “пральні банки” і “податкові ями”. Сьогодні ми проводимо активну роботу з документування всіх цих злочинів”, – акцентував Голомша.

Серед основних причин, за якими відбулися зазначені зловживання, перший заступник генерального прокурора назвав незадовільну і неефективну роботу відповідних спецпідрозділів.

“На самому початку нашої роботи ми зіткнулися з ситуацією, коли спецпідрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, відповідальні особи та служби, які покликані документувати і розслідувати корупційні злочини в органах державної влади, в тому числі у вищих ешелонах влади, такої роботи не вели. Незважаючи на те, що журналістами та громадськими організаціями вже були напрацьовані відповідні матеріали, правоохоронні органи цими розслідуваннями не займалися”, – повідомив перший заступник генерального прокурора.

Підсумовуючи, Голомша висловив сподівання, що визначені координаційною нарадою спільні заходи допоможуть активізувати роботу з викриття всіх злочинних діянь колишньої влади.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua