Американці виділять $13,5 млн на підвищення енергетичної безпеки України


Американці виділять $13,5 млн на підвищення енергетичної безпеки України

Бюджет нового чотирирічного проекту американського агентства USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” щодо підвищення енергетичної безпеки в 17 містах країни шляхом сприяння залученню коштів міжнародних фінансових організацій і приватних інвесторів становитиме $13,5 млн.

Такі дані оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) напередодні презентації співпраці з USAID в рамках зазначеного проекту у сфері енергоефективності і чистої енергії та обміну меморандумами про співпрацю з муніципалітетами, запланованого на 10 квітня у Києві.

“Бюджет проекту USAID становить $13,5 млн. В Україні реалізується американською компанією International Resources Group, її міжнародними та місцевими партнерами”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Українські міста-партнери проекту не уточнюються.

За даними Мінрегіону, в рамках реалізації проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” 17 міст-партнерів також отримають допомогу у створенні та вдосконаленні Планів дій стабільного енергетичного розвитку (ПДСЕР) Угоди мерів Європейського Союзу.

Крім того, зазначеним проектом передбачена допомога містам-партнерам у реалізації ПДСЕР, плануванні, підготовці та фінансуванні проектів чистої енергії, впровадженні системи енергоменеджменту та моніторингу, а також надання методики розрахунку й обліку викидів вуглекислого газу (CO2) в атмосферу.

“Разом з тим проект USAID розроблятиме методики моніторингу та перевірки економії енергії, скорочення викидів парникових газів, їх економічну ефективність для заходів, здійснюваних у рамках ПДСЕР”, – наголошується в повідомленні.

За даними Мінрегіону, проектом також передбачені інформаційні кампанії в містах-партнерах з метою підвищення обізнаності населення з питань енергоефективності.

Головними партнерами проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” виступають Мінрегіон та Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері комунальних послуг.

USAID (United States Agency for International Development) – незалежне агентство федерального уряду США – відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам.

За даними USAID, його місія в Україні полягає в наданні допомоги в процесі переходу країни до демократії та ринкової економіки, підтримки діяльності щодо зниження негативних наслідків перехідного періоду для найбільш уразливих верств населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua