3362
Прем'єр-міністр Росії закликав підтримати запас банки - "економіка не в самому простому стані"
— Світ
Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вважає, що уряд повинен підтримати “запас міцності” вітчизняного банківського сектора в умовах зростання ризиків, зокрема політичних.
“Економіка не в самому простому стані. Крім загальноекономічних викликів, які мають і зовнішнє, і внутрішнє походження, зросли політичні ризики, що, безумовно, вимагає більш уважного ставлення до рішень, які ми приймаємо”, – заявив Медведєв під час наради з розвитку російської банківської системи.
Глава уряду нагадав, що на попередніх нарадах обговорювався ризик перегріву ринку споживчого кредитування. “Завдяки вжитим регулятивним заходам і, скажемо прямо, більш консервативної стратегії деяких учасників ринку, структура кредитування фізичних осіб в цілому покращується”, – зазначив прем’єр.
За його словами, останнім часом знижуються темпи приросту незабезпеченого кредитного портфеля і розширюються важливі види кредитування. Майже на третину зросло іпотечне кредитування, збільшується автокредитування. Подальшій нормалізації, розраховує Медведєв, сприятиме закон про споживчий кредит, який набирає чинності з 1 липня 2014 р.
За підсумками 2013 р. банківський сектор демонструє нормальну динаміку, зауважив Медведєв. “Активи зросли на 16%, досягнувши практично 57 трильйонів рублів. У позитивній зоні й інші індикатори: прибуток, капітал, кредитний портфель”, – нагадав він.
По завершенні наради у прем’єр-міністра голова Мінфіну РФ Антон Сілуанов заявив журналістам, що уряд поки що не розглядає питання про докапіталізацію банків та прийняття якихось інших екстраординарних заходів щодо їх підтримки.
«Прибуток, отриманий за перший квартал, приблизно адекватний обсягу прибутку в минулому році, тому зараз питання про капіталізацію, прийняття якихось екстраординарних заходів не піднімалося», – сказав він.
Не обговорювалося поки що і питання щодо зниження частки дивідендів, які повинні виплачувати держбанки. «Капіталу достатньо, ми вважаємо, що немає необхідності змінювати підходи, закладені в бюджеті при розрахунку доходів від дивідендів держкомпаній, у тому числі і банків», – пояснив Сілуанов.
Він також зазначив, що найближчим часом уряд дозволить банкам отримувати бездисконтне рефінансування в ЦБ за кредитами з держгарантіями.
“Уряд РФ найближчим часом ухвалить рішення за тими кредитах, які забезпечені державними гарантіями, ці кредити будуть закладати в ЦБ і отримувати рефінансування без дисконту по 100% обсягу кредиту», – сказав глава Мінфіну, пояснивши, що це дозволить банкам отримувати ліквідність, якої їм сьогодні не вистачає.
Наприкінці березня 2014р. міжнародне агентство Fitch Ratings змінило на “негативний” прогноз за рейтингами 15 російських банків, у тому числі Сбербанку, Зовнішекономбанку, Газпромбанку, Россельхозбанку та ін.
Рейтингові дії обумовлені переглядом прогнозу суверенного рейтингу дефолту емітента Російської Федерації зі “стабільного” на “негативний”, здійсненого раніше. У релізі зазначається, що зворотний перегляд суверенного рейтингу РФ з “негативного” на “стабільний” призведе до аналогічного перегляду прогнозів за рейтингами банків.
За матеріалами: РБК
Поділитися новиною