Україна може відновити зростання ВВП з 2015 р. - ЄБА


Україна може відновити зростання ВВП з 2015 р. - ЄБА

Україна після зниження ВВП протягом січня-вересня 2014 року може стабілізувати цей показник у четвертому кварталі, а з 2015 року ВВП почне зростати.

Такий прогноз озвучив президент Європейської бізнес асоціації (ЄБА), генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала в ході презентації у вівторок результатів індексу інвестиційної привабливості України за перший квартал 2014 року.

“У першому-третьому кварталі ВВП демонструє негативну динаміку. З четвертого кварталу ми очікуємо стабілізації і зростання з 2015 року”, – сказав він.

При цьому Т. Фіала відзначив, що економіка України має передумови до зростання ВВП, починаючи вже з четвертого кварталу 2014 року, проте “поки що ті проблеми, які створює Росія, сильно псують картину”.

“Це і ціни на газ, і обмеження українського експорту до Росії, окупація Криму. Росія завжди створювала проблеми для України”, – сказав він.

За даними дослідження, проведеного ЄБА, після найнижчого за всю історію проведення дослідження індексу інвестиційної привабливості в четвертому кварталі 2013 року, коли він становив 1,81 з п’яти можливих, за підсумками першого кварталу 2014 індекс зріс до 2,72, що є найбільш високим показником з 2011 року.

Оцінка інвестиційної привабливості України проводилася ЄБА спільно з дослідницькою компанією InMind. Індекс інвестпривабливості розраховується як середнє арифметичне оцінок п’яти аспектів інвестиційного клімату. Респонденти відповідають на запитання, обираючи одну із запропонованих відповідей. Після чого відповіді аналізуються, використовуючи п’ятибальну систему. Респондентами виступили 105 керівники компаній-членів Асоціації, які представляють найбільших іноземних та вітчизняних інвесторів. Опитування компаній-членів ЄБА проходить щокварталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua