Російський БінБанк купує московську "дочку" ПриватБанку за $172 млн


Російський БінБанк купує московську "дочку" ПриватБанку за $172 млн

БінБанк Мікаїла Шишханова та Михайла Гуцерієва стане інвестором Москомприватбанку, російської “дочки” українського ПриватБанку.

“Відповідно до затвердженого плану інвестор придбає акції банку в кількості, що дозволяє визначати рішення банку з питань, віднесених до компетенції зборів його акціонерів. Надалі інвестор забезпечить розвиток бізнесу банку, проведення безперебійних розрахунків з клієнтами, а також знизить операційні ризики, пов’язані з інформаційними системами банку”, – йдеться в повідомленні Агентства зі страхування внесків, на яке за первинним планом попередження банкрутства Москомприватбанку були покладені функції тимчасової адміністрації з управління банком.

АСВ надасть Бінбанку позики на 3 млрд рублів під 6,5% річних строком на 1 рік і 9 млрд рублів під 4% річних строком на 4 роки.

Перший кредит піде на покриття дефіциту короткострокової ліквідності Москомприватбанку, що зіткнувся в останні тижні на тлі політичних подій навколо України з відтоком вкладів, другий призначений для забезпечення достатнього обсягу довгострокової ліквідності, а також реалізації проекту зі створення самостійної IT-інфраструктури банку.

Вартість 100% Москомприватбанку визначена виходячи з ринкової оцінки активу і становитиме з урахуванням субординованої позики близько 6 млрд рублів, повідомив Бінбанк. Розрахунки з ПриватБанком здійснюватимуться “за рахунок грошових коштів і українських активів основного акціонера Бінбанку Мікаїла Шишханова”, сказано в повідомленні, сторони мають намір закрити операцію протягом найближчого часу.

Москомприватбанк представлений в 31 регіоні РФ, його регіональна мережа нараховує 3 філії і 220 відділень, на території Росії функціонує близько 2000 банкоматів та 9000 POS-терміналів.

АСВ в ході діяльності тимчасової адміністрації виявило “значні операційні ризики, пов’язані з особливостями функціонування інформаційних систем банку, більша частина яких розміщена на території України в головному банку групи “Приват” у Дніпропетровську”, йдеться в повідомленні агентства.

АСВ контролюватиме хід фінансового оздоровлення Москомприватбанку на підставі генугоди, яку буде укладено з інвестором.

Як повідомлялося раніше, ЦБ РФ 7 березня прийняв рішення про здійснення заходів з попередження банкрутства Москомприватбанку за участю АСВ.

Москомприватбанк за підсумками 2013 посідав 95-е місце за розміром активів і 47-е за обсягом коштів фізосіб (39,9 млрд рублів) в ренкінгу “Інтерфакс-100”. Це єдиний великий банк в РФ з українським капіталом.

ПриватБанк, що володіє Москомприватбанком, входить до групи “Приват”. Її основними власниками є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Олексій Мартинов.

І.Коломойський на початку березня був призначений головою Дніпропетровської обласної адміністрації. На прес-конференції 4 березня президент РФ Володимир Путін, коментуючи це рішення нової української влади, назвав бізнесмена “унікальним пройдисвітом”. Днем раніше, 3 березня, І.Коломойський розкритикував політику російської влади щодо України.

7 березня ЦБ РФ ухвалив рішення про здійснення заходів з попередження банкрутства Москомприватбанку за участю АСВ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua