Україна зберігає плани будівництва LNG-терміналу


Україна зберігає плани будівництва LNG-терміналу

Будівництво LNG-терміналу як і раніше залишається одним з реальних варіантів диверсифікації газопостачання України, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Проект LNG-терміналу, розглянутий попереднім урядом, залишається на столі», – сказав він на 10-й щорічній інвестиційній конференції компанії Dragon Саріtаl в Києві в середу.

Прем’єр уточнив, що реалізація цього проекту в Одеському регіоні дозволить Україні отримувати щороку кілька мільярдів кубометрів природного газу.

Іншими ключовими завданнями у зміні газопостачання країни він назвав організацію реверсних поставок з ЄС, продовження переговорів з «Газпромом», роботи з підвищення енергоефективності та зменшення споживання газу.

Говорячи про реверсні поставки з Європи, А.Яценюк зазначив, що їх обсяг може сягати 20 млрд куб. м. За його словами, нарощування цього каналу поставок стримується Словаччиною.

Як заявив український прем’єр, рішення цього питання є політичним, а заява про необхідність будівництва додаткових газопроводів – «це неправда».

Прем’єр висловив сподівання, що ЄС допоможе Україні вирішити це питання і отримати доступ до більш дешевого газу, ціна якого могла б становити $365 за 1 тисячу куб м.

Він також спрогнозував, що після денонсації Росією угод щодо Чорноморського флоту ціна газу для України буде підвищена з $385 ще на $100.

Зі свого боку, Україна і «Нафтогаз» будуть вживати всіх заходів, у тому числі юридичних, для захисту своїх інтересів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua