0 800 307 555
0 800 307 555

Труба буде: "Газпром" вже готовий побудувати свій газопровід до Криму


Труба буде: "Газпром" вже готовий побудувати свій газопровід до Криму

Розглядаються два варіанти – протягнути трубу від Анапи або Краснодара, вартість проекту – від 200-300 млн доларів до 1 млрд доларів. Про це “Ведомостям” розповів представник Міненерго.

Як повідомляється, перший варіант передбачає будівництво 400-кілометрової труби від Краснодара до Севастополя.

Її потужність може скласти до 10 млрд куб. м на рік. А вартість – до 1 млрд доларів, каже представник Міненерго.

Але є варіант і дешевше – від Анапи (стартової точки морської ділянки газопроводу “Південний потік”). У такому випадку довжина труби не перевищить 100 км, а вартість – 200-300 млн доларів.

Таке відгалуження може бути побудоване від компресорної станції “Російська” (її будує “Стройгазмонтаж” Аркадія Ротенберга) або від станції “Козача” (цей проект реалізує “Стройтрансгаз” Геннадія Тимченко).

“Остаточне рішення про будівництво буде прийнято, коли буде проект”, – уточнює високопоставлений федеральний чиновник. За його словами, зараз інститути готують пропозиції щодо оптимальної схеми, ми розглядаємо різні варіанти.

“Труба буде”, – підтверджує близька до “Газпрому” людина. За її словами, опрацюванням цього питання вже займаються в уряді. “Без газу в Криму неможлива нова генерація, тому ймовірність будівництва – більше 90%, – додає федеральний чиновник. – Політична підтримка у проекту буде, так що проблем не виникне”.

“Можливі два варіанти: або “Газпром” буде оголошувати тендер, або уряд вибере підрядника, випустивши урядову постанову”, – міркує людина, близька до однієї з компаній-підрядників “Газпрому”.

Другий варіант взагалі не обговорюється, говорить федеральний чиновник: “Газпром” повинен буде проводити конкурс. Не виключаю, що він готує якісь пропозиції”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua