Комуналка для киян з літа подорожчає на 100 гривень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Комуналка для киян з літа подорожчає на 100 гривень

Казна та Політика
891
У Києві скоро підвищать тарифи. Поки що точних цифр немає, Національна комісія з регулювання енергетики (НКРЕ) робить розрахунки. Але, за оцінками експертів, вже зрозуміло: тарифи на тепло і гарячу воду можуть зрости на 25-40%. А газ вже точно подорожчає на 50%.
ЯК БУДЕМО ПЛАТИТИ
З 1 травня ми платитимемо на 50% дорожче за газ – це вже погоджено з МВФ, який обіцяє надати Україні кредит. Підвищення тарифів на блакитне паливо для компаній теплокомуненерго з липня тут же відіб’ється на платіжках киян за тепло і гарячу воду. Наскільки буде відчутний удар – поки що не відомо. Оптимістичний прогноз – підвищення становитиме 25%, песимістичний – 40%.
За словами голови комісії Київради з питань ЖКГ Юрія Бондаря, гаряча вода та опалення повинні подорожчати приблизно на 25%. Тобто, наприклад, за двушку площею 45 кв. м потрібно буде платити на 70-100 грн більше. Ті, хто платить за тепло щомісяця (будинки без теплового лічильника), одразу побачать нові цифри. А ті, хто лише під час опалювального сезону, зіткнуться з підвищенням лише восени, щоправда, воно виявиться більш вагомим.
Інші експерти впевнені, що зростання цін на газ потягне за собою подорожчання тепла і гарячої води на 30-40%. Інше питання, що підвищення може відбутися у два етапи.
«Якщо людина платила за газову конфорку 20 грн, то буде платити 30, за опалення віддавала 120 грн, тепер заплатить 160. У середньому платіжка подорожчає приблизно на 100-120 грн. Під шумок будуть підтягувати і інші тарифи. Не за горами зростання цін на електроенергію», – вважає експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.
Бондар, до речі, це підтверджує. Він каже, що скоро постане питання підвищення тарифів на холодну воду.
«Потрібно міняти труби, бажано на пластикові. Центральні теплові пункти слід замінити на індивідуальні, потрібно вставити вентилі, щоб мати можливість перекрити стояк, поставити прилади обліку енергії на кожну квартиру. Нові тарифи неминуче призведуть до того, що потрібно буде підвищувати середню зарплату робітникам», – зазначає Бондар.
А раніше голова КМДА Володимир Бондаренко говорив, що потрібно підвищувати і квартплату (тариф на обслуговування будинку), приблизно на 10-15%.
Втім, влада запевняє, що для малозабезпечених громадян збережеться субсидія. З часом, за словами Бондаря, субсидії будуть монетизовані, тобто певна сума перераховуватиметься пільговикам, наприклад, на «картку киянина» і витратити її можна тільки на комуналку.
Ірина Рибакова
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас