Книжковий ринок на Петрівці в Києві поступово вимирає: покупців немає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Книжковий ринок на Петрівці в Києві поступово вимирає: покупців немає

Особисті фінанси
2596
Легендарний книжковий ринок на Петрівці потихеньку вимирає. З початку революційних подій тут закрилися десятки точок, в яких торгували книгами і DVD-дисками. Торговці нарікають на відсутність клієнтів і згортають бізнес. «Люди стали менше купувати книги, більше скачують з інтернету. Плюс зараз народ економить гроші через політичну невизначеність. Клієнтів мало, ось і доводиться закривати «зайві» точки, щоб не платити за оренду», – скаржиться продавець Сергій.
СТАРОЖИЛИ. Чим далі від входу на станцію метро «Петрівка», тим більше на книжковому ринку закритих ролетів. Торгові ряди, в яких ще кілька місяців тому юрмилися відвідувачі, зараз напівпорожні. З 15 торгових місць в одному ряду працюють не більше 5 точок. Люди, які торгують на Петрівці багато років, кажуть, що таким порожнім ринок ще не пам’ятають. «Я працюю тут уже 18 років, прийшла в 1996 році. Тоді Петрівка складалася з 15-ти машин і декількох наметів, з яких продавали книги біля метро. Ринок працював лише три дні – п’ятницю, суботу та неділю. Потім з’явилися торгові ряди, ринок почав розростатися до нинішніх розмірів. А теперішня криза пов’язана з революцією. Люди перестали ходити на ринок, закрилося багато торгових точок. Може, і мою господар закриє», – розповіла нам продавець Оксана Петрівна. За її словами, зараз серед покупців найбільшим попитом користується дитяча література. «Батьки не хочуть, щоб діти захоплювалися інтернетом, от і купують книжки», – каже жінка, додаючи, що продає багато книг, надрукованих у Росії. «Зараз торгуємо тим, що привезли з РФ до подій у Криму. А як буде далі – невідомо», – каже продавець.
ВИЖИВАННЯ. «За оренду однієї точки щомісяця доводиться платити 1800 грн, плюс зарплата продавцю і податки – от і виходить розтрат на 3 тисяч гривень на місяць з однієї точки, а плюс ще гроші на закупівлю товару. У мене таких точок було 5, але за останні два місяці довелося закрити 4, щоб вижити. Якщо нічого не зміниться, ринок скоротиться ще на чверть», – каже господиня однієї з торгових точок Ірина.
У дирекції ринку намагаються не втрачати оптимізм. «Кількість торгових місць за останні місяці скоротилося на 20%, закрито близько 200 торговельних точок», – говорить директор ТОВ «Книжковий ринок» Віталій Правдивий. За його словами, причини закриття – різке зниження купівельного попиту. «Через нестабільність в країні купівля книг переходить на десятий план. Люди економлять, йдуть в інтернет, а в місті відкриваються нові книгарні, це також впливає на попит. Але ми будемо робити все, щоб ринок не закрився. Наприклад, знижувати вартість оренди торгових місць. Зараз вона становить в середньому 250-300 гривень на місяць за квадратний метр», – говорить Правдивий.
Олександр Марущак
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас