З Брокбізнесбанку таємно вивели за кордон 650 млн - британський журналіст


З Брокбізнесбанку таємно вивели за кордон 650 млн - британський журналіст

З Брокбізнесбанку, який минулого року купила група ВЕТЭК Сергія Курченка, в грудні 2013 року або вже цього року вивели 650 млн грн через підставну фірму.

Про це у виданні Business New Europe пише британський журналіст Грехем Стек.

Як відомо, під час втечі Віктора Януковича і його соратників було знищено велику кількість різних документів. Серед того, що залишилося, журналісту вдалося знайти кілька клаптиків листа з інформацією про надання кредиту ТОВ “Віртус ХХІ”. Ще в 2012 році журналісти Forbes заявили про причетність цієї дрібної компанії до групи “ГазУкраіна-2009” (пізніше вона трансформувалася в ВЕТЭК і купила Forbes).

Відзначається, що у “Віртус ХХІ” немає співробітників і офісів, також немає інформації про будь-яку діяльність цієї компанії. “Такі фірми часто використовуються для відмивання грошей”, – йдеться у публікації. До того ж кілька років тому щодо неї було порушено кримінальну справу за підозрою в фіктивних поставках обладнання “Укргазвидобуванню”.

На уцілілих шматочках документа видно, що за рішення про виділення кредиту голосували голова спостережної ради банку Денис Бугай, заступник голови спостережної ради ВЕТЭК Борис Тимонькін, акціонер банку ТОВ “Айнам”.

При цьому наголошується, що виділення кредиту “Віртус ХХІ” було тільки 30-м питанням, яке розглядалося на тому засіданні. Тому масштаби виведення грошей з банку могли бути набагато більшими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Брокбiзнесбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua