Верховна Рада прийняла десятки законів - про що вони? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Верховна Рада прийняла десятки законів - про що вони?

8156
Верховна Рада останніми днями працювала дуже активно – неначе хотіла надолужити усе згаяне. Постанови та закони приймалися один за одним – депутати сварилися, билися, але голосували. Пропонуємо вашій увазі підбірку постанов та законів, які проголосували в Раді за останні три дні.
“Майданівські” справи
  • Припинення вогню
Спікер ВР (станом на 20 лютого – ред.) Володимир Рибак підписав постанову “Про засудження насильства в Україні, що призвело до людських жертв”, в якій зокрема йдеться про повернення всіх силових структур країни на місця їх постійної дислокації. Відповідно, було заборонено і проведення в Україні антитерористичної операції, оголошеної керівництвом СБУ. За постанову проголосували 236 депутатів. Власне, після неї і почалося гальмування конфлікту.
У поправках до постанови – наданя необхідної допомоги родинам загиблих, забезпечення необхідним лікуванням постраждалих, повне розслідування фактів загибелі та насильства щодо учасників акцій та звільнення з-під варти і припинення кримінального переслідування учасників протесту.
  • Амністія протестувальників
Верховна Рада ухвалила закон № 4073-1 про «недопущення переслідування і покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань і визнання такими, що втратили чинність деяких законів». Цей закон депутати розглядали без обговорення і без рішення комітетів. Закон ухвалили за основу і в цілому, підтримали його 372 депутати. Цей третій закон про амністію, прийнятий Радою, діє за тими ж статтями, за якими були звільнені активісти за другим законом.
  • Повернення до Конституції 2004 року
Верховна Рада повернула в дію Конституцію 2004 року – “За” проголосували 386 депутатів. Тепер ВР отримає повноваження на призначення уряду, всіх членів кабміну, вплив на охоронну, судову і інші гілки влади. Більше 80 законодавчих актів, які були прийняті 2010-2011 р. і наділяли президента надмірними повноваженнями, повинні бути скасовані в 5-денний термін. 32 закони вже приведені у відповідність з Констиитуцією-2004.
  • Запобігання проявам сепаратизму
Верховна Рада прийняла постанову про запобігання проявам сепаратизму та інших посягань на основи національної безпеки України. За це рішення проголосували 319 народних депутатів. Постановою передбачено категорично засудити прояви сепаратизму і будь-які інші посягання на територіальну цілісність України, вимагати від СБУ оперативно розслідувати всі повідомлення про дії, що містять ознаки злочину проти основ національної безпеки України, зокрема посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Також СБУ повинна приймати всі заходи для припинення можливих загроз безпеці України.
Як відомо, в суботу в Харкові проводився з’їзд депутатів всіх рівнів південно-східних областей України, АР Крим та Севастополя. Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, який анонсував з’їзд, відомий своїми висловлюваннями про федералізацію країни.
Однак, ніяких радикальних заяв, які стосувалися б зміни територіального устрою країни, на з’їзді не було зроблено.
Звільнення та нові призначення
  • Звільнення міністра Захарченка від виконання обов’язків
Парламент України у п’ятницю відсторонив від виконання обов’язків міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. За цей проект постанови проголосували 332 депутати. У тексті постанови зазначено, що Захарченка відсторонюють за “систематичне і грубе порушення Конституції і законів України, перевищення влади і посадових повноважень та віддання наказів про безпідставне застосування заходів фізичного впливу, спецзасобів та вогнепальної зброї, яке спровокувало масові порушення конституційних прав і свобод громадян”.
  • Відставка спікера Рибака і обрання Турчинова
Депутати 288 голосами обрали нового голову парламенту, прийнявши відставку Володимира Рибака і віце-спікера Ігора Калетніка. Спікером Верховної Ради обрано Олександра Турчинова (фракція “Батьківщина”). Рішення підтримали 288 нардепів.
  • Призначення Наливайченка, Махніцького та Замани
Верховна Рада призначила уповноваженим з контролю за діяльністю Служби безпеки України Валентина Наливайченка – “За” проголосували 299 депутатів. Наливайченко – народний депутат України VII скликання, член депутатської фракції партії “УДАР”. Із грудня 2006 року до березня 2010 року очолював Службу безпеки України.
Також Рада прийняла постанову № 4197 про призначення Олега Махніцького, народного депутата від ВО “Свобода”, уповноваженим парламенту з контролю за діяльністю Генпрокуратури України. Це рішення підтримало 296 народних депутатів.
Уповноваженим з контролю за діяльністю Міноборони Рада призначила Володимира Заману. “За” таке рішення проголосували 306 депутатів. На початку тижня Віктор Янукович звільнив генерал-полковника Заману з посади начальника Генштабу Збройних Сил України – Головнокомандувача Збройних Сил України.
  • Дострокові вибори президента
Верховна Рада прийняла постанову про самоусунення президента Віктора Януковича від виконання конституційних обов’язків і призначила дострокові вибори президента на 25 травня 2014 року.
“Враховуючи, що президент України Віктор Янукович самоусунувся від виконання конституційних повноважень, що загрожує керованості держави, територіальної цілісності та суверенітету України, масового порушення прав і свобод громадян, виходячи з обставин крайньої необхідності, Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю українського народу постановляє: встановити, що президент України Віктор Янукович самоусунувся від виконання конституційних повноважень, і є таким, що не виконує свої обов’язки. Друге – призначити позачергові вибори президента України на 25 травня 2014 року”, – йдеться у постанові. “За” проголосували 328 депутатів.
  • Взяття політичної відповідальності за ситуацію в Україні
Верховна Рада України прийняла Постанову “Про взяття політичної відповідальності за ситуацію в Україні” № 4180. Згідно з нею Голові Верховної Ради України Олександру Турчинову доручено формування коаліційного уряду, координування і направляння роботи Кабінету міністрів. “За” таке рішення проголосували 314 нардепів.
  • Призначення тимчасового виконувача обов’язків президента
282 депутати Верховної Ради проголосували про покладання на голову ВР Олександра Турчинова тимчасового виконувача обов’язків президента України. Нагадаємо, що за Конституцією 2004 року, яка набула чинності, в разі відставки президента його обов’язки виконує голова Верховної Ради. Такий крок у ВР порахували необхідним, оскільки прийняті Радою закони не можуть набути чинності без підпису президента.
  • Звільнення Табачника, Кожари, Богатирьової, Темкіжева
ВР звільнила Дмитра Табачника із посади міністра освіти та Леоніда Кожару з посади міністра закордонних справ. Також була звільнена Раїса Богатирьова з посади міністра охорони здоров’я, Ігор Темкіжев – з посади голови Вищого адміністративного суду Києва.
Звільнення Тимошенко, передача Межигір’я у держвласність, скасування “мовного” закону
  • Імплементація Конвенції ООН про протидію корупції
Верховна Рада ухвалила закон № 2023, яким змінені статті Кримінально-процесуального кодексу, за якими засуджена Юлія Тимошенко. Законопроект імплементує в національну правову систему статтю 19 Конвенції ООН про протидію корупції. Зокрема будуть “приведені до міжнародних стандартів” статті 364 та 365 Кримінального кодексу. За це рішення проголосували 310 народних депутатів – не голосували 46 регіоналів, по одному депутату від “Батьківщини” та УДАРу, та 6 позафракційних.
  • Передача Межигір’я у держвласність
Верховна Рада підтримала постанову №4189 щодо передачі Межигіря у держвласність. За це рішення проголосували 324 нардепів. “З метою відновлення права власності ВР постановляє передати комплекс відпочинку “Пуща-Водиця” в урочищі Межигір’я урядової резиденції “Межигір’я” у державну власність. У 10-денний строк – провести відповідні заходи та забезпечити передачу майна у держвласність”, – йдеться у постанові. Напередодні цього, Межигір’я відкрили для відвідувачів. Відвідувачі були шоковані маєтком Януковича і його розкошами.
  • Скасування закону “Про засади державної мовної політики”
Верховна Рада скасувала закон “Про засади державної мовної політики”, так званий закон Ківалова-Колесніченка. За це проголосували 332 депутати. Як відомо, цей закон передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Після ухвалення даного закону в 2012 році в Україною прокотилася хвиля мітингів та акцій протесту.
Наш парламент за три дні проробив величезний обсяг роботи – проблеми накопичились, як снігова лавина і не могли зачекати до завтра. Але як надовго ще вистачить запалу Верховній Раді на ефективну роботу? Депутатка Інна Богословська натякнула на нові кулуарні домовленості в парламенті. “Знову ходять розмови про гроші за входження в ті чи інші групи, про зібрання депутатських груп і фракцій під посади. Знову – не приведи Господь! – український парламент стане корупційним центром для політики і для бізнесу”, – заявила вона з трибуни. Сьогодні Рада продовжить свою роботу, і депутатам краще вчитись грати за правилами, адже барикади в Києві ще не розібрали.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас