Дефолт не спричинить девальвацію гривні - експерт


Дефолт не спричинить девальвацію гривні - експерт

Дефолт сам по собі не спричинить девальвацію гривні. Про це в коментарі Finance.UA розповів старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. Значна девальвація гривні як наслідок дефолту, про яку йдеться у проспекті Кабміну щодо емісії українських державних єврооблігацій, видаєтсья експерту суперечливим наслідком.

“З девальвацією дещо складніше, в тому сенсі, що сам по собі дефолт не спричинить девальвацію. Девальвацію може спричинити той факт, що, наприклад, в нас буде додатковий попит на валюту з боку економічних агентів, що викличе девальвацію. А цей додатковий попит дійсно може виникнути після занепокоєння, яке викликає в свою чергу дефолт”, – пояснив він.

“Відповідно, воно може вплинути і на ці процеси. Хоча, з іншого боку треба розуміти – якщо будуть скорочення гривневих доходів тих, хто через бюджет отримує свої гроші, вони і в гривні отримають менше, тому це буде мати стримуючий ефект на ціни. Відповідно, мова не йде про одночасне зростання цін через девальвацію”. – підсумував він.

Більше про можливі наслідки відмови обслуговувати зовнішні боргові зобов’язання читайте в статті Що змінить дефолт в житті простих українців?

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua