0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ посилює контроль з метою зниження спекулятивного попиту - голова регулятора


НБУ посилює контроль з метою зниження спекулятивного попиту - голова регулятора

Підстави для довгострокового ослаблення гривні відсутні, вважає голова Національного банку України (НБУ) Ігор Соркін.

“Немає підстав стверджувати, що це довгостроковий тренд”, – сказав голова Нацбанку Ігор Соркін на прес-конференції в Києві у п’ятницю.

“Впевнені, що короткостроковий попит знизиться, ринок почне працювати в більш вузькому коридорі”, – додав він.

При цьому, за його словами, НБУ посилює контроль з метою зниження спекулятивного попиту.

Голова НБУ підкреслив, що в разі поліпшення ситуації тимчасові заходи, вжиті Нацбанком для стабілізації курсу, будуть скасовані.

При цьому він заявив, що НБУ залишається активним учасником валютного ринку з метою виконання своєї функції – забезпечення стабільності гривні.

Як повідомлялося, 7 лютого набула чинності постанова Національного банку України (НБУ) № 49, за якою, серед іншого, вводяться тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанку за окремими операціями.

Крім того, НБУ 7 лютого знизив офіційний курс гривні по відношенню до долара до 8,7080 грн/$1 з 7,9930 грн/$1, який зберігався незмінним з 9 липня 2012 року. Новий офіційний курс є мінімальним курсом гривні за всю історію її існування.

Історичний мінімум міжбанківського курсу гривні був зафіксований 18 грудня 2008 року, коли значення окремих котирувань перевищило рівень 10,00 грн/$1.

Уряд України прогнозує курс гривні на 2014 рік на рівні 8,5 грн/$1.

Після декількох років стабільності з початку 2014 курс гривні став падати, незважаючи на спроби Нацбанку інтервенціями утримати його від настільки суттєвого зниження. Особливо істотним падіння курсу гривні стало після загострення зіткнень протестуючих і правоохоронців, пов’язаних з прийняттям Верховною Радою законів 16 січня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua