Обсяги торгів валютою на Міжбанку б'ють історичні рекорди


Обсяги торгів валютою на Міжбанку б'ють історичні рекорди

Обсяг торгів валютою на міжбанківському ринку на минулому тижні склав рекордні в історії країни $11,81 млрд, в тому числі доларом США – $9,87 млрд, незважаючи на те, що на цей період припав один вихідний день в США.

За даними Національного банку України (НБУ), найвищого обороту ринок досяг 22 січня – $3,23 млрд, у тому числі долара – $2,73 млрд, побивши рекорд, встановлений ще 23 листопада 2011 року – відповідно $3,03 млрд і $2,41 млрд.

Як повідомлялося, тенденція до зростання оборотів на ринку намітилася наприкінці листопада, коли уряд оголосив про відмову від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. У результаті загострення політичної ситуації в країні в грудні щоденні обсяги торгів становили $1,95 млрд порівняно з $1,48 млрд в листопаді і $1,26 млрд у жовтні.

Ситуацію на ринку заспокоїла заява про надання Росією $15 млрд кредиту Україні, з яких наприкінці минулого року надійшло $3 млрд.

Чергове загострення політичного конфлікту в країні на минулому тижні, яке вже призвело до людських жертв, за словами учасників ринку, відбилося зниженням курсу гривні на міжбанку та готівковому ринку приблизно з 8,36 грн/$1 до 8,51 грн/$1.

Водночас НБУ продовжує утримувати офіційний курс на рівні 7,993 грн/$1. За даними на його сайті, середньозважений курс на міжбанку минулого тижня утримувався біля верхньої межі коридору “офіційний курс плюс/мінус 2%”, коливаючись у межах від 8,1497 грн/$1 до 8,1541 грн/$1.

Нацбанк не уточнює деталей розрахунку середньозваженого курсу на міжбанку, і водночас визнає зростання курсу на готівковому ринку. Його останні дані датовані 23 січня: купівля – 8,3701 грн/$1, продаж – 8,4358 грн/$1, що більш ніж на 1% перевищує котирування долара на початок тижня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua