1206
Інвестори завалили роботою чеканників золотих монет
— Банківські метали
Монетні двори різних країн світу зафіксували зростання попиту на золоті монети.
Як приклад агентство навело австрійський монетний двір Muenze Oesterreich AG, який перейшов на цілодобовий режим роботи і найняв додаткових співробітників. Крім того, попит на продукцію австралійського монетного двору в Перті виріс в січні 2013 року на 20 відсотків порівняно з січнем 2012 року. Bloomberg прогнозує, що інтерес до золотих монет США в січні виявиться найвищим з квітня 2013 року, коли ціни на дорогоцінний метал почали знижуватися. На початку січня королівський монетний двір Великобританії повідомив, що всі золоті монети «соверен» (монета номіналом в один фунт стерлінгів, яку використовують для інвестиційних цілей) були розпродані і клієнтам довелося чекати протягом шести днів випуску нового тиражу.
Причиною зростання попиту на монети агентство назвало падіння цін на золото в 2013 році на 28 відсотків, яке зробило монети з дорогоцінного металу більш доступними для споживачів. Зростання купівельної активності призвело до часткового подорожчання золота в злитках. У порівнянні з мінімумом цін в червні 2013 року вартість «фізичного» золота додала сім відсотків.
За підсумками 2013 року найбільшим покупцем дорогоцінного металу в світі став Китай. За відомостями компанії GFMS, яка входить в агентство Reuters, КНР придбала 1189,8 тонни золота, з яких 724 тонни були спрямовані на виробництво ювелірних виробів.
Влітку 2013 року російські банки повідомили Центробанку, що відчувають дефіцит монет з дорогоцінних металів, зокрема золотих і срібних монет «Георгій Побідоносець». Вони були випущені тиражем в 500 тисяч екземплярів.
За матеріалами: bloomberg.com
Поділитися новиною