2077
Вдвічі знизити ставки по депозитам в України сьогодні просто неможливо, - експерт
Ставки депозитів і кредитів не можна призначити або знизити якимось адміністративним рішенням. Таку думку з приводу нової ініціативи Держпідприємництва щодо зниження ставок депозитів до 6% в коментарі Finance.ua висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
“Все це відбувається на ринкових принципах, на принципах реальної конкуренції між банками, по-друге, відповідно до попиту і пропозиції грошей, по третє, від загальної економічної ситуації, зокрема, на ці показники впливає реальна інфляція, але саме реальна, а не та нульова, яку нам малює останніми роками Держкомстат” – переконаний Новак.
“І тому облікові ставки, кредитні, депозитні ставки – все це є процеси, які відбуваються на ринкових засадах, за ринковими принципами, єдине що в цій сфері може держава – це стимулювати певні тенденції своєю відповідною грошово-кредитною політикою, яку здійснює Національний банк України, але не більше, ніж певні тенденції. А отак різко вдвічі, втричі, знизити ставки по банківській системі України – це просто неможливо, цього не може бути. Тому дивно, що від такого високого посадовця, який власне працює в цій сфері від імені держави одним з урядових регуляторів, звучать подібні ініціативи, абсолютно абсурдні. Економічний абсурд, не більше”, – вважає експерт.
Більше прогнозів щодо обмеження кредитних ставок в Україні найближчим часом читайте в статті Чи обмежить влада ставки по депозитам до 6% найближчим часом?
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
